Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
18 Лютого 2021 року - 20:47
Не виконані обіцянки Зеленського щодо Майдану
 • На 6 річницю розстрілів на Майдані Зеленський пообіцяв, що винних у злочинах буде покарано. Для цього справу про розстріли було забрано у Сергія Горбатюка і передано в ДБР під керівництвом адвоката Януковича Олександра Бабікова.
 • Пройшов рік, під тиском громадськості внаслідок конфлікту інтересів Бабікова звільнили з ДБР, але винні у розстрілах досі не покарані.
 • Рік тому Зеленський нарікав, що справа Майдану найскладніша в країні, бо немає свідків, виконавців та організаторів подій.
 • Втім, вже через два місяці у фільмі про рік президента Зеленський заявив, що не жалкує за рішення віддати в Росію вбивць-беркутівців: «За одного нашого військового я віддав би 50, 100 беркутівців»
 • Генпрокурор Венедиктова рік тому говорила, що в ДБР утворене «управління у справах Майдану» куди за конкурсом оберуть керівника і родини Небесної сотні зможуть проконтролювати конкурс.
 • Втім конкурс на посаду керівника управління тривав аж 10 місяців і в результаті родини  героїв Небесної сотні опротестували його результати. Адвокати родин вказують, що Анатолій Тарасюк став переможцем, але «серед вимог до кандидатів не зазначено ні обов’язковою, ні бажаною умовою досвід розслідування чи процесуального керівництва в справах Євромайдану».
Справа громад
Глобальна Фейсбук
24 Грудня 2020 року - 17:57
Щодо виклику голови КС Олександра Тупицького до Офісу генпрокурора
 • Судді Конституційного суду захищені обмеженим суддівським імунітетом. Оголосити підозру можливо тільки за рішенням генерального прокурора, а дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності має надати сам КС.
 • Треба розуміти, оголошенням підозри у справі Зеленський «підвішує» голову КС, що зробить його більш керованим та слухняним. Справа існує давно, але підозру оголошують тільки зараз, коли Тупицький вийшов з-під контролю.
 • Справа проти Тупицького виникла коли слідчі СБУ та ГПУ в 2018 році записали розмову Тупицького в рамках розслідування кримінальної справи проти колишнього голови Вищого господарського суду Віктора Татькова.
 • Наразі справу розслідує ДБР, орган, який є цілком залежним від влади і виконує її політичні замовлення. Справі дадуть хід лише у випадку, якщо Тупицького вирішать остаточно здати, але керований голова КС політично більш вигідний президенту.
 • Звинувачення у корупції проти суддів КСУ мали б розслідуватись у НАБУ, але тоді розслідування не контролювалося б з Банкової.
 • Викликом Тупицького у Зеленського імітують боротьбу із корупцією – справжнім маркером політичної волі на боротьбу з корупцією є розслідування звинувачень проти Татарова.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
25 Листопада 2020 року - 22:57
ДБР закупив дорогі автомобілі за завищеною ціною
 • «Кому війна, а кому мати рідна» – у ДБР закупили цілу серію дорогих автомобілів і схоже за завищеною ціною на суму понад 14 млн грн:
  - позашляховик – 4,2 млн;
  - позашляховик – 2,1 млн;
  - позашляховик – 1,8 млн;
  - спецавтомобіль – 2,2 млн;
  - автомобіль – 2 млн;
  - автомобіль – 1,8 млн.
 • Варто нагадати, що у державному бюджеті на 2021 рік видатки на ДБР зросли з 1,4 млрд до 2,5 млрд., або майже удвічі.
 • Наразі ДБР не може похвалитися статистикою розкриття реальних злочинів, яка б перевершувала попередників. Зате порушено понад 60 справ проти Петра Порошенка та його однодумців.
 • Остання справа, яку ДБР порушило за заявою Ріната Кузьміна, взагалі порушує закон. Учасників Революції Гідності звинувачують у спробі державного перевороту за статтею 109, хоч ця стаття декриміналізована законом про амністію.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
11 Жовтня 2020 року - 6:41
Щодо чергового розслідування «Слідство-інфо»
 • Це не перше розслідування проти Порошенка. Раніше було оприлюднено вже чимало «розслідувань», які виявились фейковими - адже по будь-якому з них незалежне НАБУ і навіть залежне ДБР не змогло висунути Порошенку жодної підозри у корупції:
  - Справа Роттердам+ луснула і була закрита. Рішення про закриття справи через відсутність складу злочину підтвердив і Вищий антикорупційний суд і Офіс генерального прокурора.
  - Звинувачення про корупцію в Укроборонпромі не підтвердились. У липні 2020 року Подільський суд Києва визнав недостовірним матеріал розслідування про нібито корупцію Гладковського.
  - Увесь галас довкола Липецької фабрики, яку Порошенко спочатку намагався продати, закінчився її повним закриттям. Водночас фірми президента Зеленського, зокрема «Грін філмс» успішно розвиваються у Росії.
 • Журналістів «Слідство-інфо» знову використовують, і знову розслідування з’являється за кілька тижнів до виборів. Одне це створює враження політичної упередженості проти п’ятого президента, чий рейтинг зростає, викликаючи незадоволення влади.
 • Варто просто почекати, коли і це звинувачення буде спростоване, як це траплялося з іншими розслідуваннями раніше.
 • Загалом володіння бізнес-активами не тотожне управлінню бізнес-процесами. Ще 2016 року Петро Порошенко передав корпорацію «Рошен» у довірчу власність компанії «Ротшильд». Такий крок позбавив його права і можливості управляти цим бізнесом, гарантом чому - кількасотрічна репутація “Ротшильд”. Інші бізнеси так само передані в управління авторитетних незалежних компаній.
 • Особисто Порошенко не володіє жодними офшорними компаніями. Щодо офшору, згаданого у Panama Papers, - він був заснований винятково для юридичного забезпечення передачі «Рошен» у довірчу власність.  Жодні кошти на нього не виводилися,  і навіть не відкривали рахунки.
 • “Рошен” – це компанія міжнародного рівня, з власними підприємствами в Україні та Євросоюзі і ринком збуту в десятках країн світу. Його діяльність, природно, не можлива без транскордонних розрахунків. Вони здійснюються у повній відповідності із законодавством.
 • “Рошен” - один із найбільших платників податків в Україні. А видатки “Рошен” на  соціальні проекти та благодійність у сумі з аналогічними витратами Фонду Порошенка за останні роки склали близько двох  мільярдів гривень.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
11 Жовтня 2020 року - 6:33
Про апетити ДБР і пріоритети влади
 • На діяльність ДБР у наступному році передбачили близько 2,5 мільярда гривень. Це на 1 мільярд більше, ніж цьогоріч — і вдвічі більше, ніж минулого року. Однак правоохоронці зазначають, що тепер 2,5 мільярда їм недостатньо й просять 2 мільярда гривень додатково
 • Проект бюджету наступного року не містить спеціальних коштів фонду на боротьбу з коронавірусом. 
 • Пріоритети влади інші – боротьба з політичними опонентами, тому ДБР нахабніє і просить все більш грошей.
 • Ніхто не чув про успішне переслідування ДБР справжніх злочинців. Але от з 61 кримінальної справи проти лідера опозиції Порошенка більшу частину порушено саме ДБР. Мільйони гривень вилітають на задоволення замовлень з Банкової.
 • Структуру просто заливають грошима настільки, що їх не встигають освоювати, так в 2019 році з 1 млрд грн на ДБР витратили тільки 80%. Вже у 2020 році фінансування стало 2,5 млрд, а на наступний рік вимагають 4,5 млрд грн. 
  З них:
  - Близько 90 мільйонів гривень на купівлю спецтехніки та спецзасобів
  - 31 мільйон — на придбання зброї.
  - 88 мільйонів гривень на оплату послуг, серед яких купівлю програмного забезпечення на майже 30 мільйонів, протипожежної системи та системи відеоспостереження на 19 мільйонів.
  - 69 мільйонів гривень на додачу до 231 мільйона, який заклали у бюджеті на будівництво та реконструкцію приміщень.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
1 Жовтня 2020 року - 22:15
Щодо переслідування прикордонників, які вивозили Саакашвілі до Польщі
 • Спрямування ДБР до суду обвинувального акту відносно посадовців Державної прикордонної служби за начебто незаконне затримання Саакашвілі для доставлення в пункт  реадмісії до Польщі - ще одне яскраве свідчення перетворення ДБР на угруповування з організації політичних переслідувань і беззаконних розправ.
 • Законність видворення Саакашвілі з України була підтверджена Верховним Судом. Ще 20 листопада минулого року ВС визнав законними дії правоохоронців та прикордонників, які 12 лютого 2018 року видворили Міхеіла Саакашвілі до Польщі. Все відбувалося у строгій відповідності до міжнародних домовленостей та українських законів
 • Михайло Саакашвілі отримував великі суми грошей від спонсора  Януковича, державного зрадника, одного з очільників антиукраїнської еміграції в Москві Курченка. Який таким чином намагався фінансувати дестабілізацію внутрішньополітичної ситуації в Україні.
 • Соратник Януковича Северіон Дангадзе в суді зізнався, що згідно домовленості Саакашвілі і Курченка, отримував і доставляв в Україну гроші для фінансування масових акцій.  Дангадзе уклав відповідну угоду зі слідством.
 • Є офіційний експертний висновок, який прямо вказує, що опублікований у грудні 2017 року Генпрокуратурою запис розмови Міхеіла Саакашвілі й олігарха Сергія Курченка є справжнім. Це дає конкретні докази для Генеральної прокуратури на відкриття кримінальної справи за статтями 111 (Державна зрада) і 109 КК (Дії, спрямовані на насильницьку зміну конституційного ладу або захоплення державної влади).
 • Замість того, щоб розставити всі крапки над і, дати юридичну оцінку діям Саакашвілі, правоохоронні органи намагаються зробити цапів-відбувайлів із прикордонників, які діяли винятково в рамках чинного законодавства.
 • Показово, що ДБР не порушило справу за незаконний перетин кордону Саакашвілі. Не відновило справу за отримання сотень тисяч доларів від Сергія Курченка для повалення законної української влади. Натомість переслідують прикордонників, які виконували свої обов’язки чесно, згідно присяги на вірність українському народу.
 • Є всі підстави вважати що наразі Саакашвілі використовує свою посаду для того щоб тиснути на правоохоронні органи і добиватися вигідного для себе рішення.
 • Варто звернути увагу на повну безплідність реформаторської діяльності Саакашвілі, який протягом півроку не забезпечив жодного реформаторського рішення.
Текст скопійовано!