Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
30 Липня 2020 року - 17:36
Голос перейшов в опозицію
Справа громад
Глобальна Фейсбук
10 Червня 2020 року - 16:07
Щодо реєстрації постанови про відставку Авакова
 • Для того, щоб зареєструвати постанову про недовіру міністру МВС достатньо одного народного депутата. Збір 56 підписів Голосом створює враження продуманої PR-акції, яка могла і не закінчитись реєстрацією постанови, якби не критика таких дій.
 • ЄС проголосує за недовіру разом з Голосом, але 226 депутатів за відставку Міністра МВС наразі немає. Невдале голосування за відставку не послабить, а навпаки посилить позиції Авакова, який зможе трактувати провал голосування, як вотум довіри.

Таким чином своєю PR роботою Голос не послабить, а посилить позиції Авакова.

 • Більш продуманою є пропозиція ЄС добиватися відставки всього уряду, але щоб зареєструвати таку постанову потрібно зібрати 150 підписів.
 • Наразі Святослав Вакарчук свій підпис за відставку уряду не поставив. Можливо причина в тому, що Голос підтримав обрання міністра фінансів і тепер не хоче відставки всього уряду, бажаючи залишити «свого» міністра в другому уряді Зеленського.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
4 Червня 2020 року - 20:53
Щодо збору підписів «Голосом» за відставку Авакова
 • Для реєстрації постанови про недовіру достатньо і одного депутата. А для прийняття відставки недостатньо навіть всіх опозиційних фракцій, що сумарно мають менше 226 місць. Якщо голосів за відставку Авакова не вистачить – пропозиція Голосу призведе до посилення його позицій.
 • В такому разі Аваков отримає підвищену легітимність і буде трактувати невдале голосування як вотум довіри. Так вже було 7 листопада 2017 року, коли постанову №5041 про відставку міністра МВС, яку вніс Сергій Каплін, підтримав лише 31 нардеп. Гра Голосу може призвести не до відставки, а до посилення міністра Авакова
 • Натомість ЄС вимагає відставки всього уряду і ця позиція відверто не подобається Голосу, який голосував за призначення міністра фінансів другого уряду Зеленського. Позиція ЄС виглядає більш чесною, якщо відставка двох міністрів (Авакова і Степанова) – тоді відставка усіх. Відставка – так відставка, стадіон – так стадіон!
 • Голос переплутав хто є його опонентом, бо кидається критикувати не проросійську ОПЗЖ, а Європейську Солідарність. Так і Зеленський переплутав ворогів і замість війни з Путіним веде війну з Порошенком.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
2 Квітня 2020 року - 22:48
Як трактувати опитування СОЦИСу

Зростає поляризація суспільних настроїв. Стає менше тих, хто оцінює ситуацію в країні неоднозначно. При цьому, лише 14,8% опитаних вважають, що події в країні розвивається в правильному напрямку, і майже втричі більше - 37,5%  вважають, що події розвиваються у неправильному напрямку.

Рейтинг Зеленського поступово знижується, рейтинг Петра Порошенка поступово зростає. Порошенко твердо тримає другу позицію, значно випереджаючи Юрія Бойка, який третій.

 • Показово, що президентський рейтинг Порошенка в два з половиною рази вищий, ніж рейтинг Юлії Тимошенко, яка демонструє падіння.

З початку кризи лише за один місяць зріс рейтинг Петра Порошенка (з 9,6% у лютому до 11,8% у березні) та знизився рейтинг Юлії Тимошенко (з 7,5% у лютому до 5,1% у березні).

Такі ж самі тенденції спостерігаються і у парламентських рейтингах, де Європейська Солідарність виглядає як найпотужніша опозиційна сила, бо має друге місце з відчутною перевагою по відношенню до ОПЗЖ і до Батьківщини.

 • Опитування вкотре демонструє “клінічну смерть” політичного проекту Святослава Вакарчука, - рейтинг партії “Голос” становить 1,9%, і вона однозначно не подолала б бар'єр на виборах до Верховної Ради, якби вони сталися тепер. Президентський рейтинг Вакарчука - менше 1%.
 • Партія «Слуга народу» поки-що залишається лідером за кількістю потенціальних виборців (31,5%). На другому місці – «Європейська солідарність» (12%), що у березні ще більше наростила імідж опозиційної партії (до 28,4%).
 • Майже 30% вважає, що саме Європейська Солідарність є реальною опозицією до влади. Відповідний показник Батьківщини вдвічі менший.
 • Опитування свідчить про поступове посилення іміджевих та політичних позицій Петра Порошенка та Європейської Солідарності. Він найсильніший на опозиційному фланзі.
 • Очевидно, що на фоні дилетантства та некомпетентності влади, її управлінської безпорадності, дедалі більша кількість людей мінятиме свою думку про Порошенка на краще, і можна прогнозувати подальше зростання популярності цієї політичної сили. Очевидно, що з часом вона виглядатиме як єдина прийнятна альтернатива “Слузі народу”.
 • Це останнє не телефонне опитування, яке завершилося 23 березня перед вступом країни в активну фазу пандемії коронавірусу. Можна сміливо прогнозувати, що падіння підтримки влади тепер тільки посилиться, бо Україна до пандемії вірусу виявилась не готова.
Справа громад
Глобальна
19 Липня 2019 року - 12:51
Вакарчук скотився до образ

Партія ЄС засуджує будь-які атаки на українські патріотичні політичні сили, оскільки взаємопоборювання стане поразкою всіх демократичних і проєвропейських сил.

 • Інформація про рейтинги партії Голос і її не проходження до Верховної Ради походить з двох опитувань, оприлюднених соціологічною компанією КМІС, до жодного з яких партія ЄС не має відношення

Атаки на «Європейську солідарність» з боку партії «Голос» та Святослава Вакарчука є помилкою. Така тональність спілкування поміж демократичними і проєвропейськими силами є неприпустимою.

 • У «Голосу» та ЄС є спільний ворог - це реваншисти та проросійські сили. І свої зусилля варто зосередити на боротьбі з ними
Справа громад
Глобальна Фейсбук
16 Липня 2019 року - 14:20
Щодо відповіді на критику Вакарчука

У понеділок в ефірі ICTV Вакарчук висунув звинувачення на адресу ЄС, що СМС-розсилка негативного змісту про «Голос» відбувалася з того ж номеру, з якого запрошували на зустрічі з Порошенком.

Партія ЄС заявляє, що засуджує будь-які атаки на українські патріотичні політичні сили, оскільки взаємопоборюванння у цей відповідальний для країни час стане поразкою всіх демократичних і проєвропейських сил.

 • Насправді на ЄС так само роблять багато атак, а Вакарчук потрапив у пастку політтехнологій, які використовують супротивники українських проєвропейських партій.

Заява Вакарчука має підтекст – мобілізувати виборців «Голосу» співчуттям до політсили рейтинг якої упав нижче 5%. Але такий підхід є нещирим. Якщо рейтинги падають треба шукати причину насамперед у собі, а не в інших.

 • Якби «Голос» пройшов до ВР, йому довелося б співпрацювати з ЄС, як з найближчим ідеологічним союзником, тому така тональність спілкування поміж демократичними і проєвропейськими силами є неприпустимою. 


Читай

Текст скопійовано!