Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
30 Вересня 2019 року - 18:46
Чи тиснув Байден на Порошенка?

Як відомо Джо Байден заявляє в США, що це він домігся відставки генпрокурора України В. Шокіна, погрожуючи зупинкою американської допомоги – урядових гарантій на 1 млрд дол.

Рішення про відставку Шокіна приймалося винятково з внутрішніх українських міркувань. Це сталося під тиском не віце-президента Байдена, а під тиском активістів, громадських організацій, низки політичних партій, що доходили до булінгу.  Одні звинувачували його у недостатньому проведенні реформ, інші були невдоволені, бо їх депутатів впіймали на хабарі.

За відставку проголосувало понад 2/3 депутатів Верховної Ради, включно з опозицією. Звичайно Байден може приписувати собі заслуги, яких немає – політики у всіх країнах люблять перебільшувати власну роль.

  • За Порошенка Україна не піддавалася зовнішньому тиску. Якби це було інакше, президент Трамп легко б домігся поновлення справи проти сина Байдена раніше і йому б не потрібно було про це говорити з Володимиром Зеленським тепер.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
23 Липня 2019 року - 17:15
Щодо кандидатури на посаду генпрокурора

Вперше Зеленський вніс подання на відставку генпрокурора ще 11 червня, однак не врахував, що за діючим законодавством Президент не може знімати генерального прокурора за власним бажанням.

  • Існує вичерпний перелік підстав, коли це можливо. Але навіть у випадку оголошення недовіри генпрокурору у ВР має бути попередній висновок кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, або вирок за кримінальний злочин генпрокурора, який вступив у силу.

  • Незалежність прокуратури від влади є необхідною гарантією об’єктивності слідства та протидією узурпації влади та політичним репресіям.

Пізніше Руслан Рябошапка заявляв, що закон, яким дозволили обрати генпрокурора без юридичної освіти, має бути скасовано. Однак для того, щоб це зробити, потрібно зібрати новообраний парламент, який може внести зміни до закону.

  • Навіть у випадку внесення змін, закони не мають зворотної сили, а тому відновлення норми про вищу юридичну освіту буде стосуватись не діючого, а наступних генпрокурорів. Наразі Юрій Луценко обраний генпрокурором на 7 років у 2016-ому і може залишатись на посаді до 2023 року.

Варто нагадати, що Юрій Луценко (за фахом фізик-програміст) став найефективнішим генеральним прокурором в історії України.


Генпрокурор без юридичної освіти:

За Генпрокурорів з юридичною освітою:

Повернув понад 4 млрд дол до держбюджету

Понад 40 млрд доларів було вкрадено у держави за режиму Януковича

Позбавив прокуратуру функції слідства

Відбулося згортання реформ і відмова від угоди про асоціацію із ЄС

Обмежив всевладдя генпрокурора, запустивши прокурорське самоврядування

Були віддані накази на розстріл Євромайдану

Добився засудження Януковича за державну зраду

Президент Янукович особисто запросив Путіна ввести в Україну війська


Лінк


Текст скопійовано!