Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
2 Липня 2020 року - 17:35
Щодо суду над Порошенком
 • Генеральний прокурор Венедиктова, зробивши відеозаяву по судовому процесу, стала його учасником, а тому вимога адвокатів відвести генерального прокурора є обгрутованою.
 • Запропонувавши Порошенку в суді доводити свою невинуватість, генпрокурор Венедиктова продемонструвала свою некомпетентність та упередженість, знехтувавши конституційним правом громадян на презумпцію невинуватості. Обов’язок доводити вину лежить на слідстві, а не громадянах. Абсурдно, але Венедиктова оголосила винними всіх громадян України, якщо вони не доведуть зворотного у суді.
 • Порошенка звинувачують, що призначення Семочки нібито завдало збитків державі у розмірі його зарплати за півроку. Але Семочко виконував роботу і згідно КЗПП отримав винагороду за свою працю – це не збиток держави, а її обов’язок заплатити.
 • Реальний збиток Семочко, як перший заступник СЗР, завдав Росії, яка є була об’єктом його вивчення і роботи, як розвідника. Для чого ж ДБР захищає інтереси Росії? Хіба можна за таке звинувачувати Порошенка?

Не тільки ця, але й інші справи проти Порошенка об’єднує те, що постраждали інтереси Росії, а не України.

 • У справі про контрнаступ державною зрадою було б, якби Президент Порошенко не віддав такого наказу і він визнає, що наказав звільняти нашу країну. Але постраждала Росія, яка втратила частину окупованих територій.
 • У справі про передислокацію кораблів Порошенко визнає, що ухвалив таке рішення. Але постраждала Росія, яка за рішення Морського трибуналу ООН змушена була повернути кораблі та моряків Україні.
 • У справі про Мінські угоди Порошенко визнає, що підписав їх і намагався імплементувати в парламенті. Але постраждала Росія на яку наклали і досі продовжують накладати санкції за невиконання Мінських угод.
 • Організоване прокурорське угруповання, яке розслідує справу призначення Семочка, спожило мільйони гривень грошей платників податків, але так нічого і не змогло довести з 28 травня 2019 року. 9 липня завершується термін досудового слідства і найбільш правосудним рішенням судді було б повернути і закрити цю справу.
 • Запобіжний захід  - особисте зобов’язання накладено на 8 днів, бо через тиждень і один день завершується термін досудового слідства.
 • Виглядає, що головна мета запобіжного заходу – обмежити можливий виїзд Порошенка за кордон.
 • Клопотання про запобіжний захід, що виходить від генерального прокурора чомусь є усним, а не письмовим – таким чином прокуратура робить вигляд, що пані Венедиктова не є учасником процесу і тому не може бути відведена.

Заяви прокуратури про величезний вплив, який нібито справляє Порошенко на слідство, не відповідає найслабшому запобіжному заходу, якого просять. Влада боїться затримувати Порошенка, розуміючи до якого збурення це може призвести.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
10 Червня 2020 року - 16:24
Інтерв’ю з Венедиктовою

На відміну від Рябошапки, Венедиктова навіть не приховує, що систематично спілкується з президентом. В інтерв’ю генпрокурор демонструє цілковиту лояльність і навіть захоплення Зеленським:
І. Венедиктова: «С Владимиром Александровичем мы единомышленники. Его стремление изменить ситуацию в стране, его последовательность в этом, искренность и честность, полная погруженность в государственные процессы вызывают уважение и восхищение и я буду его в этом поддерживать. И не подведу его в этом на 100 %»

За такого генпрокурора незалежність прокуратури є фікцією. Президент має змогу особисто втручатися у розслідування проти свого опонента.

 •  Венедиктова окремо зазначає, що готова підписати підозру Порошенку, ще раз демонструючи цим відданість Зеленському.
 • Генпрокурор коментує звинувачення по картинах по суті, чим грубо порушує КПК. Окрім того її коментар не співпадає з фабулою звинувачення про несплату мита – це означає, що метою справи є брудний піар проти Порошенка:

І. Венедиктова: «Мне кажется, это интересное дело по кругу участников, происхождению картин и источников их приобретения. И не просто так вложились в фоновый медийный шум по этому поводу для того, чтобы максимально обесценить работу следователей.» 

 • У справі так званого тиску Байдена на Порошенка генпрокурор окремо зазначає, що звинувачення не стосується виборів у США. Однак насправді це і є втручання – ДБР України звинувачує фаворита виборів у США. Недарма Венедиктова підкреслює, що справа Бурісми закриватись не буде.
 • Головна причина виклику на допит Порошенка – звинувачення проти Байдена. Зеленський має виконати свої зобов’язання перед Джуліані, адвокатом Трампа.
 • Венедиктова сама зізнається у низькій ефективності роботи прокуратури. Адже за три місяці прокуратура по всій країні добилася лише 24 вироків по організованій злочинності. Раніше їх було у декілька разів більше. Інші цифри про свою роботу генпрокурор увагою оминула.
 • Складається враження, що вся система ДБР та прокуратури займається виключно переслідуванням опозиції.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
28 Квітня 2020 року - 21:57
Щодо приховування інформації у декларації Венедиктової
 • Генеральним прокурором не може бути особа, яка сама порушує закон. Йдеться про вимоги закону про запобігання корупції, за яким до декларації має бути внесене все майно, яким володіє, або яке орендує державний службовець.
 • Характерно, що порушення закону помітило не НАЗК, а журналісти одного з ЗМІ. Якби у Зеленського справді була політична воля на боротьбу з корупцією, він мав би першим вимагати перевірки НАЗК призначеного ним генпрокурора і передачі матеріалів до НАБУ.
 • Таких порушень закону могло б не бути, якби раніше Венедиктову не призначили директором ДБР без проведення конкурсу, як того вимагає закон. Відчувши, що закон можна не виконувати, генпрокурор Венедиктова не стала декларувати квартиру, яка може коштувати  понад 13 млн грн
 • Водночас для простих громадян з 28 квітня НБУ вводить обмеження на перекази – не більше 5 тис гривень. Таку несправедливість відчувають не лише опоненти, але й виборці Зеленського, які тепер відмовляють йому в підтримці.
 • Втім, випадок з Венедиктовою нічому не навчив – сьогодні завершився прийом документів на посаду головного податківця країни. Для того, щоб імітувати конкурс, у Зеленського оголосили прийом документів у п’ятницю ввечері, а припинили їх приймати у понеділок вранці. З урахуванням, що субота і неділя бути вихідні.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
26 Березня 2020 року - 20:14
Заява Рябошапки підтверджує політично-упереджене кривосуддя
 • Коли екс-генпрокурор називає кримінальні справи проти Порошенка юридичним трешем (сміттям) – це означає, що його відправили у відставку саме через відмову підтримувати такі звинувачення.
 • Рябошапка, якого президент Зеленський називав на 100% своїм генпрокурором, точно ніколи не був політичним прихильником Порошенка. Але навіть він визнає юридичну необгрунтованість та безпідставність звинувачень п’ятого президента.
 • Для нової генпрокурорші, яка на посаді директора ДБР сама готувала це юридчине сміття (треш), інтерв’ю її попередника виглядає мов ляпас.
 • По-перше, Рябошапка не має сумніву, що Венедіктова підпише все, що зажадають від неї. По-друге, позиція Рябошапки може бути узгоджена із Заходом, думкою якого легковажити, особливо зараз, не варто.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
18 Березня 2020 року - 22:19
Нардеп Сергій Шахов захворів на коронавірус

Минулого тижня Сергій Шахов був на закритій нараді у Разумкова. 
Там були присутні керівники фракцій та груп Верховної Ради. Депутати, які там були, мають терміново самоізолюватися через загрозу зараження.

 • Ми можемо отримати вогнище епідемії в самому центрі столиці і в центральному органі влади, адже вчора всі депутати були в залі Верховної Ради на позачерговій сесії, де, зокрема, обирали так потрібного Зеленському нового генпрокурора.
 • Тиск з боку президента Зеленського, який вимагає продовження сесії ВР, може загрожувати не лише депутатам, але й тисячам помічників та журналістів, які контактують з парламентом.
 • Під загрозою є і журналісти, і народний депутат Ярослав Юрчишин, який 13 березня після повернення Сергія Шахова з-за кордону, був з ним в одній телепрограмі «Доброго ранку Україно» на Суспільному.
 • Сергій Шахов встиг побувати у на 5 каналі, де в одній студії з ним були: Прозапас, Артюшенко, Юрчишин і Шахов.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
17 Березня 2020 року - 22:10
Щодо обрання Венедиктової генпрокурором

У обранні Ірини Венедиктової є політичний підтекст. 

 • Після її призначення директором ДБР, там активізувались справи проти П.Порошенка та інших опозиціонерів, водночас жодна немотивована справа закрита не була. 
 • Своєю відданістю владі у переслідуванні опозиції вона вислужила у Зеленського підвищення до генпрокурора.
 • Саме Венедиктова призначила Бабікова і почала розслідування проти Федини і Звіробій. Венедиктова – це заміна 100% свого Рябошапки на 200% свою Венедиктову.
 • Як і попереджали раніше, одразу після обрання Венедиктової генеральним прокурором, колишній адвокат Януковича Олександр Бабіков став фактичним директором ДБР.
 • Виглядає досить дивно, що на позачерговій сесії ВР по боротьбі з коронавірусом обирають генпрокурора – невже для боротьби з коронавірусом потрібен новий генпрокурор?

Венедиктова не відступилася від ідеї скасування закону про амністію учасників Євромайдану, намагаючись мотивувати це суперечностями з Кримінальним кодексом. Така позиція генпрокурора виглядає анонсом переслідування учасників Революції гідності – це реванш і призведе до загострення протистояння у суспільства.

 • Згідно закону генпрокурор дає дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів. Відповідаючи на питання Дубинського, Венедиктова анонсувала прискорення переслідування опозиції.
 • Венедиктова провалила професійний конкурс на суддю ВС і не володіє достатніми знаннями, що бути генпрокурором. Венедиктова також не досягла успіху на посаді директора ДБР.
Текст скопійовано!