Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
26 Лютого 2021 року - 17:50
Щодо оголошення підозри Олександру Дубілету
 • Оголошення підозри – ініціатива НАБУ, яке почало діяти незалежно від Зеленського. 
 • В умовах, що склалися після обрання Байдена, генпрокурор Венедиктова, яка відкривала справи проти теперішнього президента США, не ризикує сперечатися у кримінальній справі проти олігарха, якого переслідують в США.
 • Зеленський не зацікавлений у суперечках з Коломойським, оскільки разом з ним контролює фракцію Слуг народу і без допомоги олігарха не матиме жодного результативного голосування.
 • Варто нагадати, що НАБУ та інші антикорупційні органи були створені і сформовані за Порошенка. Натомість восени 2020 року у Зеленського почали атакувати незалежність САП і НАБУ. Порошенко вимагає, щоб конкурс на голову САП було проведено чесно із залучення Громадської ради міжнародних експертів.
 • Зеленський вперто захищає Олега Татарова, попри підозру підписану йому у НАБУ за звинуваченнями в корупції. Якби Зеленський міг, він би взяв під контроль цей орган і захистив би свого улюбленого олігарха.
 • Не виключено, що несподіване бажання Голосу зібрати підписи за відставку Венедиктової викликані не стільки вироком по Стерненку, як підписанням підозр банкірам Коломойського.
 • Справа проти Стерненка триває давно і Венедиктова завжди займала ворожу до нього позицію. Водночас підозри Дубілету та Яценку підписано саме сьогодні.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
18 Лютого 2021 року - 20:47
Не виконані обіцянки Зеленського щодо Майдану
 • На 6 річницю розстрілів на Майдані Зеленський пообіцяв, що винних у злочинах буде покарано. Для цього справу про розстріли було забрано у Сергія Горбатюка і передано в ДБР під керівництвом адвоката Януковича Олександра Бабікова.
 • Пройшов рік, під тиском громадськості внаслідок конфлікту інтересів Бабікова звільнили з ДБР, але винні у розстрілах досі не покарані.
 • Рік тому Зеленський нарікав, що справа Майдану найскладніша в країні, бо немає свідків, виконавців та організаторів подій.
 • Втім, вже через два місяці у фільмі про рік президента Зеленський заявив, що не жалкує за рішення віддати в Росію вбивць-беркутівців: «За одного нашого військового я віддав би 50, 100 беркутівців»
 • Генпрокурор Венедиктова рік тому говорила, що в ДБР утворене «управління у справах Майдану» куди за конкурсом оберуть керівника і родини Небесної сотні зможуть проконтролювати конкурс.
 • Втім конкурс на посаду керівника управління тривав аж 10 місяців і в результаті родини  героїв Небесної сотні опротестували його результати. Адвокати родин вказують, що Анатолій Тарасюк став переможцем, але «серед вимог до кандидатів не зазначено ні обов’язковою, ні бажаною умовою досвід розслідування чи процесуального керівництва в справах Євромайдану».
Справа громад
Глобальна Фейсбук
24 Грудня 2020 року - 17:57
Щодо виклику голови КС Олександра Тупицького до Офісу генпрокурора
 • Судді Конституційного суду захищені обмеженим суддівським імунітетом. Оголосити підозру можливо тільки за рішенням генерального прокурора, а дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності має надати сам КС.
 • Треба розуміти, оголошенням підозри у справі Зеленський «підвішує» голову КС, що зробить його більш керованим та слухняним. Справа існує давно, але підозру оголошують тільки зараз, коли Тупицький вийшов з-під контролю.
 • Справа проти Тупицького виникла коли слідчі СБУ та ГПУ в 2018 році записали розмову Тупицького в рамках розслідування кримінальної справи проти колишнього голови Вищого господарського суду Віктора Татькова.
 • Наразі справу розслідує ДБР, орган, який є цілком залежним від влади і виконує її політичні замовлення. Справі дадуть хід лише у випадку, якщо Тупицького вирішать остаточно здати, але керований голова КС політично більш вигідний президенту.
 • Звинувачення у корупції проти суддів КСУ мали б розслідуватись у НАБУ, але тоді розслідування не контролювалося б з Банкової.
 • Викликом Тупицького у Зеленського імітують боротьбу із корупцією – справжнім маркером політичної волі на боротьбу з корупцією є розслідування звинувачень проти Татарова.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
10 Грудня 2020 року - 18:27
До дня боротьби з корупцією
 • Україна на першому році президентства Зеленського провалилася в рейтингу Transparency на 2 пункти – проти зростання на 7 пунктів за президента Порошенка. Тепер Зеленський робить вигляд, що обурений рішенням КС, тим часом є цілий ряд корупційних справ, які були зам’яті владою за нового президента:
  - 24.10.2019 НАБУ і САП відкрила провадження за фактом можливого отримання 11 депутатами СН хабарів від Антона Яценка.
  - 04.12.2019 НАБУ зареєстровано кримінальне провадження щодо нардепа від "Слуги народу" Дмитра Холодова. Замах на вчинення злочину у вигляді зловживання владою або службовим становищем.
  - 12.12.2019 НАБУ почало розслідування щодо нардепа від "Слуги народу" Олександра Дубінського. Лобіювання поправки, після якої, тютюнова галузь різко скоротила виробництво, а бюджет недоотримав мільярдні надходження. Справа стосується також нардепів СН Олександра Юрченка та Дмитра Холодова.
  - 08.01.2020 - НАБУ відкрило кримінальне провадження за фактом можливих зловживань нардепа СН Андрія Геруса. НАБУ виконало рішення Вищого антикорупційного суду. 
  - 23.01.2020 - «слугу народу» Павла Павліша спіймали на переписці про «нахабний поділ бюджету» із заступником міністра охорони здоров'я Андрієм Семиволосом, який пише: «Тут можна добре прибарахлитися, онукам вистачить»
  - 04.03.2020 - звільнений міністр фінансів Ігор Уманський звинуватив прем’єра Дениса Шмигаля і голову Податкової служби Сергія Верланова у кришуванні розкрадання ПДВ на 5 млрд грн за місяць.
  - 29.03.2020 - народний депутат Гео Лерос опублікував відеозаписи, на яких брат голови Офісу президента Андрія Єрмака домовляється про працевлаштування на певні посади в органах влади за винагороду.
  - 17.09.2020 – народний депутат Олександр Юрченко звинувачений у отриманні хабаря через помічника нардепа. Частина грошей мала бути роздана серед інших депутатів більшості. Генпрокурор кілька днів відмовлялася виголошувати підозру нардепу партії президента
  30.10.2020 – народний депутат Гео Лерос розповів, як Банкова покриває Дениса Комарницького з Удару, якого НАБУ звинувачує у корупції на будівництві Воскресенського мосту у Києві. В обмін Комарницький фінансує депутатську групу в парламенті. За словами Гео Лероса 236 депутатів монобільшості регулярно отримують хабарі в доларах у конвертах готівкою.
 • Окрім того є ще ціла серія корупційних скандалів, які просто волають про безкарність і небажання Зеленського займатись реальною корупцією серед своїх чиновників.
 • Велике крадівництво - дороги будують із застосуванням металургійного шлаку замість щебеню по його ціні, без жодної профільної експертизи. Правоохоронців це не цікавить напевно через участь у схемі тестя Зеленського;
 • Дороги будують на 57% (а буває й на 92%) дорожче ніж у часи президента Порошенка, забираючи кошти з Ковідного фонду – Генпрокуратура спить;
 • Генпрокурор Венедиктова селиться на дачі оренда якої більше за її офіційні доходи – Офіс президента цього не помічає;
 • Генпрокурор Венедиктова зриває вручення підозри заступникові Єрмака Олегу Татарову, через відсторонення прокурорів. Зеленський робить вигляд, що він ні при чому.
Щодо розслідування НАБУ про корупцію Олега Татарова
 • Президент Зеленський особисто почав кришувати корупціонера-заступника голови Офісу президента – саме так слід розуміти інформацію, що генеральний прокурор Венедиктова відсторонила всіх чотирьох прокурорів САП, які вели справу Микитася-Татарова і стала особисто процесуальним керівником-прокурором.
 • Рішення Венедиктової на виконання наказу Банкової є антизаконним. Генеральному прокурору лише формально підпорядкована САП, але він не має втручатися у її роботу.
 • Відповідно до ч.6 ст.36 КПК, яка забезпечує незалежність діяльності САП/НАБУ, генпрокурор не має права міняти безпідставно групу прокурорів сап. Дії Генпрокурора  знищують головний принцип незалежності спеціалізованих органів НАБУ І САП.
 • За Порошенка, незважаючи на тертя між ГПУ та НАБУ генпрокурор Луценко жодного разу не вдавався до таких дій. Можна не сумніватись, що вже сьогодні ми дізнаємось про реакцію наших західних партнерів.
 • Відчайдушні заходи свідчать наскільки близько детективи НАБУ підібрались до Олега Татарова, якого звинувачують у корупції на підставі зізнання і угоди зі слідством, яку уклав Максим Микитась.
 • Поведінка Зеленського у цій справі говорить більше про його справжнє бажання боротися із корупцією, ніж всіх його гнівні відосиків на адресу Конституційного суду. Олег Татаров входить до групи Портнова і надає виключні послуги президенту впливаючи на органи слідства.
 • Грубим тиском на САП і втручанням у розслідування антикорупційної справи Зеленський і Венедиктова поставили під сумнів виконання зобов’язань України за угодою про безвіз і віддалили отримання макрофінансової допомоги ЄС.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
12 Липня 2020 року - 20:58
Щодо термінового завершення досудового слідства
 • Сьогодні відбулася ще одна важлива моральна перемога Порошенка та його адвокатів у суді – вони примусили прокуратуру показати свій панічний страх і хаотичні дії.
 • Істерика прокурорів, які раптово захотіли завершити досудове слідство – прямо пов’язана з заявою Олега Корецького. Ще учора ввечері прокуратура вимагала від суду продовження терміну слідства на 3 місяці.
 • Корецький готовий розповісти публічно про деталі фальсифікації справи в суді. Але термінове завершення досудового слідства може перешкодити розслідуванню фальсифікацій, що вигідно прокуратурі та ДБР.
 • Прокуратура завила, що закриття досудового розслідування має наслідком зняття будь-яких вимог застосування запобіжного заходу до Петра Порошенка.
 • Насправді будь-який запобіжний захід до Порошенка від початку не мав смислу через безпідставність звинувачення та необгрунтованість аргументів прокуратури.
 • Прокуратура, звинувачення злякалися, дали задній хід, відступають, розуміючи безперспективність справ за брехливими звинуваченнями.
 • Була навіть фальсифікована постанова генпрокурора про закриття досудового слідства датована 7 липня, тим часом рішення суду про продовження досудового розслідування на її вимогу прийняте 8 липня. Щоб з’ясувати питання цієї плутанини з датами до суду як свідок має бути викликана генпрокурор.
 • Виникає юридична перспектива порушення кримінального провадження вже проти заявника А. Портнова та слідчих, які фальсифікували справу у ДБР за статтею 383 Кримінального кодексу.
 • Стаття 383. Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину карається виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до двох років.
Текст скопійовано!