Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
9 Серпня 2019 року - 10:13
Зеленський зустрівся з Варфоломієм

В обговоренні зустрічі Володимира Зеленського з патріархом Варфоломієм варто згадувати про вирішальну роль Петра Порошенка в отриманні томосу і автокефалії. Те, про що говорили декілька президентів та взагалі декілька поколінь українських політиків в життя втілив саме Петро Порошенко.

  • Порошенко увійшов в історію - не дарма його прізвище зафіксоване в самому тексті томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні.

Сам факт зустрічі Зеленського з патріархом Варфоломієм є безумовно позитивним. Ймовірно, він допоможе йому усвідомити, що коли Російська Федерація через свій екзархат, через свою церковну структуру активно втручається у внутрішні українські справи, українська держава не може займати позицію сторонього спостерігача.

Процес становлення православної церкви в Україні ще не завершений, держава має гарантувати передбачені законодавством можливості мирного та добровільного переходу тих українських православних вірних, які зроблять свій вибір на користь автокефальної церкви.

Держава має забезпечити дотримання закону про перейменування тієї церковної структури, центр управління якою знаходиться в державі-агресорі. Як відомо, Московський патріархат намагається зупинити цей процес через суд.

Попереду ще визнання ПЦУ іншими помісними церквами. І в умовах, коли російська дипломатія активно працює над блокуванням процесу визнання ПЦУ, українська дипломатія, навпаки, має сприяти тому, щоб якомога більша кількість православних країн, православних церков визнали автокефалію та незалежність Православної церкви України.

Щодо зриву підписання угоди варто звернути увагу, що попри значний позитив зустрічі Зеленського з Варфоломієм, виявилась некомпетентність Офісу Президента. Його керівник А.Богдан вже зазначав раніше, що у нього немає стратегії та плану. Але це головне, що потрібно для ефективної дипломатії та переможної воєнної політики.

  • Невміння чи нездатність до кропіткої та непомітної роботи може обернутися провалами на міжнародній арені, коли не підписуватимутися життєво-важливі для країни угоди чи не буде досягнуто важливих домовленностей.
Текст скопійовано!