Позиція Скинути теги

Щодо реакції Білорусі на авіаблокаду України
 • Білоруські дипломати зазначили, що 21 жовтня 2016 року за рішенням України літак авіакомпанії "Белавіа", що здійснював рейс за маршрутом Київ-Мінськ, був повернутий українською стороною до київського аеропорту "Жуляни" під загрозою застосування бойової авіації.
 • Затриманого тоді російського пропагандиста Армена Мартиросяна на другий день було відпущено за умови виїзду з України. Станом на 2016 рік він брав активну участь в інформаційних спецопераціях проти України, а в 2014 році був активним учасником Антимайдану.
 • На відміну від Білорусі, Україна атакована ворогом і тоді мала серйозні виклики для національної безпеки після анексії Криму та окупації частини Донбасу. Затримання Мартиросяна було виправданим.
 • Порівнювати затримання Романа Протасевича учора із затриманням російського агента Армена Мартиросяна є некоректним. Якщо білоруси наполягають – вони мають також відпустити Романа Протасевича до Литви.
 • Для інформації – Армен Мартиросян у січні 2020 року помер в одній з лікарень Москви.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
25 Травня 2021 року - 21:32
Про реакцію України на злочин Лукашенка
 • Петро Порошенко запропонував 5 пунктів жорсткої реакції України на викрадення опозиціонера з борту цивільного літака. Такий підхід має показати солідарність України з білоруським народом і спільну позицію з країнами Заходу. 
 • П’ятий президент України пропонує:
  - Запровадити персональні санкції проти натхненників і виконавців злочину із викрадення людини;
  - Припинити авіаційні польоти над територією Білорусі;
  - Встановити заборону на польоти літаків авіакомпанії «Белавіа» в аеропорти України;
  - Негайно припинити імпорт білоруської електроенергії в Україну;
  - Посилити роботу українських спецслужб для нейтралізації загроз для життя і здоров’я опонентів білоруської тиранії, які знайшли притулок в Україні.
 • Звертає увагу, що викрадення людини є спільним і для диктатора Лукашенка, і для «недодиктатора» Зеленського. Суддя Микола Чаус був також викрадений в Молдові, як і журналіст Роман Протасевич з борту літака.
 • Недаремно у перші місяці Зеленський так захоплено копіював Лукашенка у своїх публічних виступах. Насправді він мріє збудувати в Україні навіть не Росію, а Білорусь.
Захоплення керівника ТК Nexta – висновки для України.
 • Посадити пасажирський літак під загрозою збивання – це порушення всіх міжнародних норм та законів. Білорусь має негайно відпустили опозиційного журналіста Протасевича.
 • Він не вчинив нічого антизаконного - опозиція має право на протест, а репресії, що розгорнулися проти опозиціонерів і Білорусі, ставлять Лукашенка поза законом в цивілізованому світі та Україні.
 • Спецоперація в Білорусі свідчить, що захоплення вагнерівців, які пролітали над територією України, було цілком можливим. Різниця у тому, що ми б захопили найманих вбивць, а Лукашенко захопив політичного опозиціонера, який нікого не вбивав.
 • У своєму коментарі політтехнолог Банкової М.Подоляк де-факто прирівняв вбивць-вагнерівців до білоруського опозиціонера, що абсурдно і неприпустимо. Спецоперація готувалася проти військових злочинців найманих вбивць і в ній були задіяні розвідки кількох країн НАТО, а не Росії.
 • Продовжуючи купувати електроенергію у Білорусі, Зеленський підтримує кривавого диктатора, діючи всупереч декларованим ним прозахідним поглядам, ігноруючи спільну думку наших друзів Польщі та Литви.
 • Варто нагадати про білоруського олігарха Вороб’я, який поставляє бітум для проекту «Велике будівництво» і за розслідуванням «Схеми» тісно співпрацював з Віктором Медведчуком та Тарасом Козаком.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
25 Травня 2021 року - 21:27
Про схвалення дій Лукашенка нардепом Євгеном Шевченком
 • Шевченка ще не виключили -  для цього зібрати підписи недостатньо. Треба ще провести фракцію і проголосувати. Дехто з депутатів ще може передумати до голосування, хоч і ставив свій підпис.
 • Зрештою вони майже місяць збирали необхідну кількість підписів, що означає лише одне – слуги вагалися чи варто це робити.
 • Зеленський зробив Шевченка членом парламенту. Після його виключення з фракції Шевченко не втратить мандат, а лише перейде в іншу фракцію. Може в ОПЗЖ.
 • Депутат вважається виключеним лише після оголошення спікера на пленарному засіданні Верховної Ради
Справа громад
Глобальна Фейсбук
21 Травня 2021 року - 21:02
Завдяки офісу президента заробляють люди Медведчука – «Схеми»
 • Компанії сім'ї білоруського олігарха Миколи Вороб'я, наближеного до Лукашенка та Медведчука, заробляють на реалізації програми президента "Велике будівництво". Про це йдеться у спільному розслідуванні програми "Схеми" Розслідувачі виявили, що минулого року білоруський "Нафтобітумний завод" Вороб'я суттєво збільшив поставки бітуму в Україну, де основними кінцевими покупцями продукції стали учасники "Великого будівництва".
 • Білоруський завод Вороб'я найчастіше реалізовував свою продукцію в Україні через українську фірму "БелКазТранс Україна" свого 38-річного сина і повного тезки - Миколи Миколайовича Вороб’я, громадянина України. А той при перепродажі субпідрядникам "Великого будівництва" виставляв уже набагато вищу ціну, що у кінцевому рахунку здорожчувало його фінальну вартість", - йдеться у матеріалі.
 • Тобто бізнесмен наближений до Медведчука, спекулює бітумом завдяки Офісу президента Зеленського. Додатковим доказом існування таємної схеми є те, що Воробей-молодший звісно ж не потрапив під санкції попри свою близькість до Медведчука. Власне навіть зі 100 компаній самого Медведчука під санкціями лише дві.
 • Наскільки можна довіряти цінам Великого будівництва ще восени пояснив Ігор Уманський, коли розказав про картельні змови і завищення вартості робіт. Аж тут виявляється, що не можна довіряти і переслідуванням Медведчука, раз його партнери заробляють завдяки Офісу президента.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
21 Квітня 2021 року - 20:26
Щодо звернення Путіна до Федерального собранія
 • Здебільшого це був передвиборчий виступ з анонсом популярних заходів напередодні виборів до Государственной Думи, що відбудуться восени. Деякі соціальні виплати були анонсовані Путіним на серпень, щоб не забулися і мали найбільший вплив на голосування.
 • Видно, що Путін серйозно занепокоєний падінням рейтингів влади і використовує увесь наявний адміністративний ресурс, щоб повернути популярність. Незважаючи на те, що його партія «Единая Россия» має найвищий рейтинг, Путін зацікавлений в отриманні у Думі по-можливості більшої кількості місць.
 • Зовнішня політика для Путіна завжди була інструментом передвиборчої боротьби. Тому, враховуючи підвищену зацікавленість поверненням популярності, його заяви є тривожними для сусідів.
 • Вперше значну частину виступу він присвятив Білорусі, підтримавши Лукашенка та прямо звинувативши Захід в організації перевороту з метою вбивства президента РБ. Це створює серйозну загрозу опозиції, де вже затримані у цій справі троє людей.
 • Варто нагадати, що 17 квітня сам Лукашенко звинуватив міфічних українських націоналістів у підготовці перевороту в Білорусі. Такий захист Білорусі може обернутися аншлюсом (приєднанням) країни, як це сталося з Австрією, коли в 1938 році війська Гітлера увійшли до Відня.
 • Аншлюс Білорусі створив би серйозні виклики для державної безпеки України, що має майже 1000 км спільний кордон з цією країною.
 • Окремо Путін вперше кілька разів згадав Януковича, заявивши, що його відсторонили від влади в результаті воєнного перевороту в Україні. Така заява є грубим втручанням у внутрішні справи України і, крім того, не відповідає дійсності та є неправдивою.
 • Українська влада повинна серйозно відреагувати на слова Путіна і не лише нотою протесту – необхідно терміново посилювати оборону країни, розблокувати Державне оборонне замовлення, провести зміни до держбюджету, покращивши фінансування армії.
Текст скопійовано!