Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
4 Листопада 2020 року - 22:08
Щодо інтерв’ю Андрія Богдана «Українській правді»
 • У Зеленського серйозні проблеми з підтримкою серед його прихильників, якщо навіть екс-голова ОП Андрій Богдан критикує його рішення розпусти КСУ. Саме через проблеми з підтримкою Зеленський не ризикнув винести на голосування свій законопроект ні у вівторок, ні в середу. Чергова гучна заява президента закінчується… нічим.
  - А.Богдан: «Я не підтримую рішення Конституційного Суду, воно однозначно протирічить логіці і воно сумнівне з точки зору його обґрунтування. Але лікувати хворобу розстрілом – це тоже не варіантПрезидент же заявляє, що це диверсія проти України, так? Так диверсія проти України – це злочин. Тобто в тебе є спецслужби, які точно тебе інформували, що готується такий злочин. Яка твоя була реакція? Ніякої. Яка робота проводилася? Ніякої. Це ж кримінальна стаття, якщо ти знаєш про підготовку злочину і не реагуєш.» 
 • Андрій Богдан фактично повторює слова Петра Порошенка про узурпацію влади Зеленським. Він попереджає президента Зеленського, що це незаконно. При тому, що Богдан не є його опонентом і фактично керував виборчою кампанією Зеленського.

- А.Богдан: «Цей закон, який вніс президент, він політично правильний, політично я його підтримую. Але юридично – це називається узурпація влади. Це кримінальна стаття, а оскільки цей злочин ще не закінчений - на сьогоднішній день це замах на вчинення правового злочину

 • Щоб не говорили у Зеленського офіційно – насправді на місцевих виборах він з тріском програв. Моновлади більше не буде. Час втрачено і змарновано і висновки Зеленський не робить.
  А.Богдан: «Це зафіксований програш. Цей програш, за великим рахунком, означає зниження легітимності влади, народ не довіряє цій владі. Катастрофи немає, але є розуміння, що той курс, який обрали, неправильний. Він приведе до того, що знижуються твої рейтинги. Треба робити висновки, треба, звичайно, покарати винуватих. Наскільки я розумію, винуватих карати не будуть» 
 • Навіть 100% прихильники Зеленського вже зрозуміли, що монобільшості у Верховній Раді він не має. Формування фракції «Слуги народу» за принципом особистої вірності президенту замість професійних якостей зіграло злий жарт – настільки неоднорідна за поглядами фракція тепер тріщить по швах. Нова коаліція з дружніми лояльними до Зеленського фракціями також сумнівна.
  - А.Богдан: «Подивимося на ситуацію по-іншому. Скільки ця коаліція набере людей? Скільки там залишиться "Слуги народу"? Це люди діаметрально протилежних ідеологічних поглядів. Якщо ми йдемо на Захід, то частина депутатів встає і каже: "ми не підемо". Якщо ми йдемо на Схід, то з тої сторони багато депутатів встане і каже: "ми не підемо. В результаті ми сидимо і нічого не робимо, нікуди не йдемо, чекаємо, коли здохнемо з голоду
 • Андрій Богдан не вірить у другий термін президента Зеленського. Колишній смотрящий за виборчим штабом кандидата у президенти, тепер надзвичайно скептичний і мріє, щоб його президент досидів хоча б до кінця першого терміну.
  - А.Богдан: «Який другий термін? Ти ще нічого не зробив. В тебе ще нічого не виходить. Який другий термін? Я не думаю, що зараз він думає про другий термін. Я думаю, що він вже думає, як досидіти перший.» 
Справа громад
Глобальна Фейсбук
11 Вересня 2020 року - 16:31
Щодо позачергового засідання ВР вцілому
 • Богдан визнав, що операція розвідки готувалася більше року – це означає, що її спланували і почали за президента Порошенка.
  А.Богдан: «Этой операции больше года. Она была суперсекретная и суперсерьезная. Ее разрушил один телефонный звонок. И человек, который совершил этот телефонный звонок, – он фактически признался, что он его совершил.»
 • Богдан заявив, що людина з найближчого оточення Зеленського подзвонила до росіян. Фактично він вказав на А.Єрмака, бо інші присутні на нараді не могли б називатись найближчим оточенням.
 • Богдан беззаперечно визнав, що операція зовнішньої розвідки була – відповідно всі заяви, що про її не існування є брехливими.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
5 Вересня 2019 року - 23:42
Відставка В. Кличка з посади голови КМДА

Ще 25 грудня 2003 року Конституційний суд вирішив, що у місті Києві (яке прирівняне до області) головою КМДА може бути тільки обраний мер, за якого проголосували більшість киян. Тому недовіра до Віталія Кличка, як до голови КМДА з боку КМ порушує рішення КС.

Розмежування посади мера і голови КМДА повертає нас в епоху пізнього Януковича, коли столицею керував призначений голова КМДА Олександр Попов, що зрештою призвело до розгону студентів. Причина була у повній залежності Попова від президента, який не захищав інтереси киян.

Основна спокуса для таких дій влади – велетенський бюджет міста Києва, який на 2019 рік становить 54 млрд грн. Як відомо, Андрій Богдан одного разу вже спробував призначити Кличку «смотрящего», але наразився на опір мера.

Коломойський прагне дорватися до грошей столиці, поставивши на розпорядження ними свою людину. Раніше розглядалися на голову КМДА кандидатури Олександра Ткаченка і Андрій Вавриш.

Відставка обраного мера Києва з посади КМДА є грубим порушення права киян на місцеве самоврядування і ревізією курсу на децентралізацію, яка була започаткована Петром Порошенком і довела свою ефективність і корисність для громад.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
2 Вересня 2019 року - 18:11
Як А. Богдан допоміг РФ

«Наші Гроші»: За часів Януковича Андрій Богдан, будучи представником Кабінету Міністрів в суді за позовом Міноборони Росії до українського уряду та казначейства, долучив до справи листи про нібито держгарантії повернення боргу компанії «Єдині енергетичні ресурси України» за отриманий російський газ в сумі 3,11 млрд грн.

В 2011 році Служба безпеки України почала розслідувати справу про вчинення замаху на розкрадання коштів державного бюджету шляхом покладання на Кабінет Міністрів зобов’язань компанії «ЄЕСУ». Саме після цього Міноборони РФ подало господарський позов. В ньому росіяни стверджували, що в 1996 році компанія Тимошенко поставляла газ в Україну в обмін на будматеріали, але не виконала свої обіцянки, через що утворився борг в $400 млн.

Повернення цього боргу нібито гарантував український уряд Павла Лазаренка. В суді інтереси українського уряду представляв юрист Андрій Богдан. Господарський суд м. Києва, де розглядався позов, затребував Кабмін надати установчі документи «ЄЕСУ». Але Богдан додатково до цього приніс незатребувані суддею матеріали. А саме листи Павла Лазаренка російському прем’єр-міністру Віктору Черномирдіну, у яких український прем’єр надав свої особисті гарантії. Після цього Міноборони Росії долучило ці матеріали до свого позову.

На підставі цього суддя Анатолій Івченко прийняв рішення, яким зобов’язав повернути борг, суму якого на той час було названо в 3,11 млрд грн, пізніше це рішення суду першої інстанції підтвердили інші суди.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
9 Серпня 2019 року - 10:13
Зеленський зустрівся з Варфоломієм

В обговоренні зустрічі Володимира Зеленського з патріархом Варфоломієм варто згадувати про вирішальну роль Петра Порошенка в отриманні томосу і автокефалії. Те, про що говорили декілька президентів та взагалі декілька поколінь українських політиків в життя втілив саме Петро Порошенко.

 • Порошенко увійшов в історію - не дарма його прізвище зафіксоване в самому тексті томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні.

Сам факт зустрічі Зеленського з патріархом Варфоломієм є безумовно позитивним. Ймовірно, він допоможе йому усвідомити, що коли Російська Федерація через свій екзархат, через свою церковну структуру активно втручається у внутрішні українські справи, українська держава не може займати позицію сторонього спостерігача.

Процес становлення православної церкви в Україні ще не завершений, держава має гарантувати передбачені законодавством можливості мирного та добровільного переходу тих українських православних вірних, які зроблять свій вибір на користь автокефальної церкви.

Держава має забезпечити дотримання закону про перейменування тієї церковної структури, центр управління якою знаходиться в державі-агресорі. Як відомо, Московський патріархат намагається зупинити цей процес через суд.

Попереду ще визнання ПЦУ іншими помісними церквами. І в умовах, коли російська дипломатія активно працює над блокуванням процесу визнання ПЦУ, українська дипломатія, навпаки, має сприяти тому, щоб якомога більша кількість православних країн, православних церков визнали автокефалію та незалежність Православної церкви України.

Щодо зриву підписання угоди варто звернути увагу, що попри значний позитив зустрічі Зеленського з Варфоломієм, виявилась некомпетентність Офісу Президента. Його керівник А.Богдан вже зазначав раніше, що у нього немає стратегії та плану. Але це головне, що потрібно для ефективної дипломатії та переможної воєнної політики.

 • Невміння чи нездатність до кропіткої та непомітної роботи може обернутися провалами на міжнародній арені, коли не підписуватимутися життєво-важливі для країни угоди чи не буде досягнуто важливих домовленностей.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
1 Серпня 2019 року - 9:32
Андрій Богдан намагається "рейдернути" м. Київ

Зрозумівши, що одночасні перевибори всіх місцевих рад провести неможливо, Зеленський вирішив отримати контроль над основними містами-мільйонниками, і Київ є найбільш ласим шматком. Бюджет міста на 2019 рок складає 54 мільярди гривень.

 • Юридично пропозиція знову розвести посади мера Києва і голови КМДА порушує рішення Конституційного суду від 25 грудня 2003 р. N 21-рп/2003 у справі N 1-45/2003, який точно визначив, що на посаду голови КМДА має призначатися обраний киянами міський голова.

Політично пропозиція розведення посад нагадує період пізнього Януковича, коли Київ не мав мера через втечу Черновецького за кордон, а столицею керував не обраний, а призначений голова КМДА Олександр Попов. 

 • Варто нагадати, що Попов обслуговував владу, а не киян і саме він підписав рішення про дострокове встановлення «йолки» в листопаді, якій нібито заважав Євромайдан. Нічого нового не станеться – призначений голова КМДА буде завжди на стороні Зеленського, а не киян.

Віталій Кличко заявив, що голова ОП Андрій Богдан намагався поставити над Києвом «смотрящими» Андрія Вавриша або Олександра Ткаченка, з яким міський голова повинен був узгоджувати свої дії.

 • Міский голова Києва веде себе, як незалежний політик, захищаючи право Києва на самоврядування – він пішов на відкрий протест проти нав’язування куратором скандального забудовника Андрія Вавриша або підлеглого олігарха Коломойського – Олександра Ткаченка.
Текст скопійовано!