Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
11 Листопада 2020 року - 21:58
Щодо опитування центру ім. Разумкова у розрізі рейтингів партій
 • Опитування проводилося після місцевих виборів і фактично підтвердило їх результат.
 • Замовником опитування є німецький фонд Конрада Аденауера. Відповідно вимоги були особливо високими, соціологія проводилася об’єктивно і з німецькою точністю.
 • Головна новина у тому, що Європейська солідарність вийшла на друге місце за підтримкою в Україні, впевнено обійшовши ОПЗЖ Медведчука. Це свідчить про докорінну зміну громадської думки, що відбувається на наших очах
 • Серед тих, хто прийде голосувати і визначився рейтинги партій є такими:
  - Слуга народу – 28%
  - ЄС – 21%
  - ОПЗЖ – 16,5%
  - Батьківщина – 8%
  - Сила і честь – 5%
  - Свобода - 4%
  - Голос – 2,6%
 • Тепер стає зрозуміло, чому після виборів посли країн G-7 зустрілися з Петром Порошенком – за неписаними правилами вони завди зустрічаються з лідером найпопулярнішої опозиційної партії, яка виграла вибори.
 • Юлія Тимошенко може закривати дискусію, кого підтримують виборці, бо остаточно перемістилася у другий ешелон, відстаючи від ЄС у 2,5 рази.
 • Опитування показало, що місцеві партійні проекти не складають конкуренції загальнонаціональним партіям. Виборці підтримали їх як господарників для свого міста, але не будуть голосувати за них, як за політиків.
 • Найпопулярніший з регіональних проектів «За майбутнє» (Коломойського) має підтримку на рівні соціологічної похибки 1,8%. Жодного політичного майбутнього у «За майбутнє» не має. Гройсману (1,7%) світить президентство, як і прем’єрство хіба тільки у Вінниці. А Голос (2,6%) став настільки тихим, що час його перейменувати у Шепіт.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
8 Листопада 2020 року - 20:40
Щодо підтримки Батьківщиною проекту бюджету уряду Зеленського
 • Голосування за бюджет на 2021 рік свідчить про наявність в країні нової неформальної коаліції з депутатів Зеленського, Коломойського та Тимошенко.
 • У Слуг забракло власних голосів за бюджет. Цілком передбачувано Уряд Зеленського підтримала група Коломойського "За майбутнє". Але за бюджет проголосувала фракція "Батьківщина", яка видає із себе опозиційну.
 • Зміна позиції Юлії Тимошенко сталася після того, як її кабінет у Верховній Раді відвідав Кирило Тимошенко. Заява Юлі про те, що бюджет це економічне питання, можна розуміти як натяк на те, що позиція змінилася із меркантильних міркувань. 
 • Однак, політично це означає, що Тимошенко підтримала Уряд і Президента і стала однією з опор цієї влади. Вона втратила моральне право називатися опозицією. 
 • Оскільки Кирило Тимошенко від цього тижня в Офісі Президента є ще й куратором регіональної політики, очевидно, що в місцевих радах Батьківщина піде на союз зі Слугою, а її опозиційна риторика була обманом виборців.
 • Юлія Тимошенко - ветеран української політики. Вона в ній найдавніше, ніж будь-хто з представлених у парламенті сил. Вона починала ще з Лазаренком, і недарма кілька років тому Гройсман назвав її бабусею української корупції.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
29 Вересня 2020 року - 23:15
Щодо розгляду у Конституційному суді закону про ринок землі
 • Тема ринку землі спекулятивно використовується "Батьківщиною" для виборчої кампанії. Про це свідчить дуже «вчасний» розгляд у Конституційному суді, якраз за місяць до голосування на місцевих виборах.
 • Рішення перенести розгляд є розумним. Найкраще розглядати це питання після 25 жовтня.
 • Юлія Тимошенко активно виступала ЗА ринок с/г землі, коли була прем'єром. Вона особисто підписала Меморандум з МВФ, де зобов'язалася утворити такий ринок землі в Україні. Тема необхідності ринку с/г землі була однієї з тем її виборчої кампанії 2009 року.
 • Закон про ринок землі введено в дію ще навесні цього року, але катастрофи не сталося – українську землю ніхто не скупив, адже закон вводиться в дію з 01.07.2021 р. Це найкраще доводить хибність істеричної пропаганди проти цього закону.
 • Загалом, після внесення правок Європейської солідарності він став законом про захист інтересів України. Тепер ми можемо рухатися або до цивілізованого світу, а не залишатися в компанії таких країн, як Північна Корея та Білорусь.
Щодо рейтингів політичних партій у Києві


Партії у Києві

"Рейтинг"

ім. Разумкова

Грудень

Квітень

Червень

ЄС

8,9%

18,6%

20,4%

Слуга народу

32,2%

22,3%

19,3%

Удар

12,4%

13,5%

11,5%

ОПЗЖ

4,8%

7,2%

10,6%

Батьківщина

6,4%

9,4%

7,5%

 •  Остання соціологія по Києву, яку дає Центр Разумкова, заставляє серйозно задуматися. Бо при проєвропейському мерові, яким є Віталій Кличко більшість Київради може опинитися у тих, хто має протилежну політичну позицію.
 • Із семи сил, які можуть пройти в Київраду станом на початок липня, більшість може виглядати так: «Слуга народу» + ОПЗЖ Медведчука + партія Пальчевського + СІЧ Смешка. «Батьківщина» - під питанням.
 • Водночас можлива більшість ЄС+Удар+Батьківщина, якщо остання припинить падіння і не захоче розіграти «золоту акцію» зі Слугою народу.
 • У коаліції Слуг народу і Ко тіньовим рішалою у Київраді стане забудовник Вадим Столар, який нині сидить у ОПЗЖ, але фактично веде кампанію Пальчевського. На цих виборах він хоче отримати сатисфакцію у протистоянні з Кличком, який відсунув його від фінансових потоків.
 • Єдина комбінація більшості Київради, яка дозволить меру Кличку мати підтримку більшості Київради – ЄС+Удар+Батьківщина. Координація кампанії між цими партіями у спільних інтересах.
 • Звертає увагу обвальне падіння Слуг народу с столиці, які за півроку втратили 13%. Це відображення загальної тенденції по країні і результат некомпетентності влади, яка проявляється лише в численних скандалах.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
2 Квітня 2020 року - 22:48
Як трактувати опитування СОЦИСу

Зростає поляризація суспільних настроїв. Стає менше тих, хто оцінює ситуацію в країні неоднозначно. При цьому, лише 14,8% опитаних вважають, що події в країні розвивається в правильному напрямку, і майже втричі більше - 37,5%  вважають, що події розвиваються у неправильному напрямку.

Рейтинг Зеленського поступово знижується, рейтинг Петра Порошенка поступово зростає. Порошенко твердо тримає другу позицію, значно випереджаючи Юрія Бойка, який третій.

 • Показово, що президентський рейтинг Порошенка в два з половиною рази вищий, ніж рейтинг Юлії Тимошенко, яка демонструє падіння.

З початку кризи лише за один місяць зріс рейтинг Петра Порошенка (з 9,6% у лютому до 11,8% у березні) та знизився рейтинг Юлії Тимошенко (з 7,5% у лютому до 5,1% у березні).

Такі ж самі тенденції спостерігаються і у парламентських рейтингах, де Європейська Солідарність виглядає як найпотужніша опозиційна сила, бо має друге місце з відчутною перевагою по відношенню до ОПЗЖ і до Батьківщини.

 • Опитування вкотре демонструє “клінічну смерть” політичного проекту Святослава Вакарчука, - рейтинг партії “Голос” становить 1,9%, і вона однозначно не подолала б бар'єр на виборах до Верховної Ради, якби вони сталися тепер. Президентський рейтинг Вакарчука - менше 1%.
 • Партія «Слуга народу» поки-що залишається лідером за кількістю потенціальних виборців (31,5%). На другому місці – «Європейська солідарність» (12%), що у березні ще більше наростила імідж опозиційної партії (до 28,4%).
 • Майже 30% вважає, що саме Європейська Солідарність є реальною опозицією до влади. Відповідний показник Батьківщини вдвічі менший.
 • Опитування свідчить про поступове посилення іміджевих та політичних позицій Петра Порошенка та Європейської Солідарності. Він найсильніший на опозиційному фланзі.
 • Очевидно, що на фоні дилетантства та некомпетентності влади, її управлінської безпорадності, дедалі більша кількість людей мінятиме свою думку про Порошенка на краще, і можна прогнозувати подальше зростання популярності цієї політичної сили. Очевидно, що з часом вона виглядатиме як єдина прийнятна альтернатива “Слузі народу”.
 • Це останнє не телефонне опитування, яке завершилося 23 березня перед вступом країни в активну фазу пандемії коронавірусу. Можна сміливо прогнозувати, що падіння підтримки влади тепер тільки посилиться, бо Україна до пандемії вірусу виявилась не готова.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
1 Серпня 2019 року - 9:16
Ринок землі. Чи буде зрушення?

Рішення про запровадження в Україні ринку с/г землі було прийняте багато років тому. З 2008 року ринок землі є зобов’язанням України перед МВФ.

 • Усе залежить від процедури – хто буде мати право купувати і на яких умовах? Якими будуть зобов’язання покупця?

Необхідний закон, який не дозволить олігархам скупити земельні паї, а навпаки призведе до підвищення інвестицій для середніх фермерських господарств. Вільний продаж с/г землі дозволить виробникам залучати кредити під заставу під значно менші відсотки, що стимулює економічне зростання.

 • Політично цікаво почути коментарі Батьківщини, лідерка якої Тимошенко заявляла, що буде підтримувати Слугу народу за будь-яких умов, але одночасно в 2017-2018рр. була категорично проти ринку землі.
 • Не виключено Тимошенко знову змінить позицію, адже в 2008 році саме вона від імені України обіцяла МВФ запровадити ринок землі.
Текст скопійовано!