Позиція Скинути теги

Детальніше по Іловайську та Дебальцеву
 • Загальновідомо, що єдиною причиною Іловайської трагедії було пряме вторгнення російських військ на територію України в той час, коли Україна ще не встигла і не могла встигнути відновити за чотири місяці війни боєздатність власного війська.
 • Дебальцеве ж, що замислювалося Путіним як найбільша військова поразка України, перетворилося на приклад успішного виведення військ і збереження людських життів. Зокрема, колишній верховний головнокомандувач об'єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал армії США Уеслі Кларк дуже високо оцінив дії української армії в нинішній війні на Донбасі, а операцію в Дебальцеве з точки зору стратегії вважає успішною і такою, що увійде в підручники сучасної військової справи.
 • Минулого року Генеральний прокурор Ірина Венедіктова – на 200% людина Зеленського – була змушена визнати, що єдиним фактором, який став причиною загибелі українських військових під Іловайськом є пряме вторгнення збройних сил Росії. За рік, що минув, нічого нового до цієї версії Офіс генпрокурора не додав.
 • Дійсно, Іловайськ і Дебальцеве – це складні та трагічні сторінки військової історії України. Але головним військово-політичним результатом 2014 року стало звільнення двох третин території Донецької і Луганської областей від російської окупації. І це відбулося під керівництвом Верховного Головнокомандувача Петра Порошенка. В той же час за каденцію Зеленського не було звільнено ані сантиметра української території. Більше того, її частину віддали під контроль окупантів через відведення військ.
 • Також не треба забувати, що жоден представник «Кварталу» не пішов на фронт захищати країну, натомість у своїх сценках вони висміювали Збройні сили України. Більше того, у 2014 році до вже окупованої Горлівки приїхав «Квартал» на чолі із Зеленським. Він особисто чотири рази ухилявся від призову протягом кількох хвиль мобілізації. 
 • І тепер ці люди, які під час великої небезпеки для країни, наклали в штани та ховалися в кущах, сьогодні намагаються судити та засуджують тих, хто став на захист України та відстояв її свободу та незалежність.
Щодо ТСК Безуглої по темі Іловайська та Дебальцева
 • Розгляд питання Іловайська та Дебальцевого в ТСК – це пряма апологія Кремля, захист Путіна та Росії від відповідальності за військові злочини проти України. Це враження підкріплює і фактичне призначення заступником голови ТСК Ріната Кузьміна, соратника Медведчука, розмови якого теж має розглядати комісія. Засідання цієї ТСК неначе спільні партійні збори «Слуг» та прокремлівської ОПЗЖ.
 • Загальновідомо, що єдиною причиною Іловайської трагедії було пряме вторгнення російських військ на територію України в той час, коли Україна ще не встигла і не могла встигнути відновити за чотири місяці війни боєздатність власного війська.
 • Дебальцеве ж, що замислювалося Путіним як найбільша військова поразка України, перетворилося на приклад успішного виведення військ і збереження людських життів. Зокрема, колишній верховний головнокомандувач об'єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал армії США Уеслі Кларк дуже високо оцінив дії української армії в нинішній війні на Донбасі, а операцію в Дебальцеві з точки зору стратегії вважає успішною і такою, що увійде в підручники сучасної військової справи.
 • Минулого року Генеральний прокурор Ірина Венедіктова – на 200% людина Зеленського – була змушена визнати, що єдиним фактором, який став причиною загибелі українських військових під Іловайськом є пряме вторгнення збройних сил Росії. За рік, що минув, нічого нового до цієї версії Офіс генпрокурора не додав.
 • Але атака на попередників по лінії Іловайськ та Дебальцеве триває та потрібна для того, щоб відволікти увагу суспільства державної зради, яка відбулася влітку минулого року на рівні державного керівництва, коли росіянам з Офісу президента злили інформацію про спецоперацію проти найманців з російського угруповання Вагнера.
 • Таке перемикання уваги ТСК на іншу тему – це прагнення Зеленського замести сліди власного злочину чи злочину свого найближчого оточення, який підтверджує й свіже розслідування всесвітньо відомої телекомпанії CNN.
 • Щодо розмов Медведчука, - розмов з Порошенком немає; реальні дії Порошенка були діаметрально протилежними тому, що в реальності робив Порошенко як Президент та Верховний Головнокомандувач, захищаючи країну; Офіс Президента відмовився задовольнити вимогу адвокатів Порошенка оприлюднити увесь масив розмов; спроби Зеленського втягнути Порошенка в історію Медведчука – це фейки та класичний чорний піар проти Порошенка як лідера опозиції.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
29 Серпня 2019 року - 10:23
Річниця трагедії під Ілловайськом

Добровольчі батальйони під Іловайськом потрапили в оточення після злочинного наказу Г.Корбана та І.Коломойського (які тоді були спонсорами добробатів) взяти під контроль ЗУГРЕС – сусідню з Іловайськом електростанцію, що належала Рінату Ахметову.

 • Ще в 2001 році Зуєвська ТЕС була продана ДТЕК Ахметова, як банкрот. Однак вже наприкінці того ж року електростанція показала прибуток більший, ніж кошти, які за неї заплатив Ахметов. Настільки прибутковий актив цікавив Коломойського в 2014 році.

Головна провина в оточенні під Іловайськом лежить на окупантах-росіянах, які незаконно перейшли державний кордон. На жаль, деблокувати оточених було неможливо через обмеженість ресурсів ЗСУ, що захищали тоді величезну ділянку фронту від Луганська до Маріуполя.

 • Розстріл українських військових у коридорі виходу з оточення - це воєнний злочин росіян і всю відповідальність за нього несе Володимир Путіна та його генерали.

Російські окупанти значно переважали оточених під Іловайськом і технічно, і в живій силі. 24 серпня 2014 року через на територію України вторглося угруповання ЗС РФ у складі трьох батальйонно–тактичних груп: до 3500 осіб особового складу; до 60 танків; до 320 БМД (БМП); до 60 гармат; до 45 мінометів; 5 ПТРК.

 • На одного українського військового припадало 18 росіян та бойовиків; перевага ворога у танках була 1:11; у бронетехніці - 1:16; у артилерії - 1:15; у РСЗВ «Град» - 1:24.

Оперативна ситуація не дозволяла надати допомогу оточеним в Іловайську – на кордоні з Україною у повній бойовій готовності до вторгнення стояли: до 45100 військовослужбовців, до 160 танків, 1360 БМП (БТР), 350 одиниць артилерії, 130 одиниць реактивних систем залпового вогню, 192 бойових літаки та 137 вертольоти.

 • Протягом багатьох років підконтрольні І.Коломойському та Г.Корбану ЗМІ та політики систематично поширювали дезінформацію про причини трагедії під Іловайськом, вигороджуючи себе, перекладаючи відповідальність на керівництво ЗСУ та президента Петра Порошенка.

Перебіг подій: 

У результаті вторгнення регулярних військ ЗС РФ на територію України та маршу в напрямку Іловайська угрупування військ ЗСУ сектору «Д» відступило. В результаті у оточення 24-25.08.2014 потрапили: угрупування військ сектору «Б» ЗСУ, батальйони міліції спеціального призначення: «Дніпро - 1», «Миротворець», «Світязь», «Херсон», «Івано-Франківськ» та батальйон НГУ «Донбас».

Між командуванням сил АТО та представниками Генштабу армії Російської Федерації, а також на рівні керівництва сектору «Б» штабу АТО та підрозділів окупантів, відбувалися перемовини, які завершилися наданням усних гарантій про безпечний вихід українських підрозділів колоною на військовій техніці у похідному (не бойовому) порядку.

Додатковою гарантією безпечного виходу мали стати троє захоплених у полон російських десантників, яких було домовлено передати представникам ЗС РФ після виходу з оточення.

У ході перемовин представники РФ постійно змінювали час та умови виходу з оточення. Як показали подальші події, вони умисно затягували час для облаштування тактично вигідних вогневих позицій по маршруту виходу сил АТО з оточення.

29.08.2014 під час виходу колон наданим коридором підрозділи ЗС РФ за безпосередньою вказівкою керівництва ГШ ЗС РФ впритул розстріляли з важкого озброєння і стрілецької зброї колони українських військовослужбовців, разом із 3 полоненими російськими десантниками.

У результаті цього віроломного вбивства загинуло 366 осіб, 429 - отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 - потрапили у полон противника.

Текст скопійовано!