Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
27 Травня 2021 року - 20:00
Щодо зняття санкцій з Північного потоку-2
 • Зеленський не займав проактивної позиції і не закликав США продовжувати санкції. Його реакція після зустрічі з Ентоні Блінкеном взагалі була дипломатично нетактовною – тоді Зеленський заявив, що зняття санкцій стане поразкою президента Байдена.
 • На жаль зняття санкцій США з Північного потоку-2 є насамперед програшем Зеленського та України.
 • За набагато складніших обставин Порошенко не здавався, продовжував боротьбу і перемагав зі своєю позицією. Так трапилося, наприклад після негативного для України результату референдуму у Нідерландах, де було вирішено не ратифікувати Угоду про асоціацію з Україною. Або коли частина краї ЄС сумнівалася чи надавати безвіз країні, де триває війна.
Як боролися проти Північного потоку-2 за президентства Порошенка
 • Лише за кілька місяців 2018 року Порошенко тричі виступив у німецькій пресі проти Північного потоку – а скільки раз за 2 роки це зробив Зеленський?
 • 09.04.2018 Порошенко застеріг Німеччину від будівництва газопроводу "Північний потік-2". В інтерв'ю німецькій газеті Handelsblatt, Порошенко назвав газопровід "чисто політичним проектом, який фінансує Росія". "Вибачте за різкі слова, але "Північний потік-2" - це політичний хабар за лояльність до Росії", - заявив український президент.
 • 19.05.2018 Порошенко заявив, що інвестиції у проект "Північний потік-2" призведуть до розпаду Європи, оскільки газопровід розв’яже руки Кремлю для подальшої агресії. Про це він написав у своїй статті для німецького видання FAZ. За словами Порошенка, "Північний потік-2" - це "чисто геополітичний проект Кремля, який не має нічого спільного з економічними та приватними інтересами, а лише має на меті підірвати єдність Європи".
 • 22.09.2018 Порошенко застеріг Німеччину від газової залежності від Росії. В інтерв’ю німецькій газеті «Райніше пост» він нагадав, що підтримуваний владою Німеччини газогінний проект «Північний потік-2», «не має ніякого економічного сенсу», а є натомість намаганням Росії послабити Україну, позбавивши її транзитних зборів. 
 • Крім того, додав Порошенко, президент Росії Володимир Путін хоче влаштувати геополітичний тиск на Європу.
 • Нічого для протидії добудові Північного потоку-2 не зробила і Верховна Рада 9 скликання. Натомість їх попередники народні депутати ВР 8 скликання 05.04.2018 ухвалили звернення до міжнародного співтовариства щодо неприпустимості будівництва газопроводу "Північний потік-2" та встановлення монополії Російської Федерації на газових ринках світу.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
21 Квітня 2021 року - 20:29
Щодо руху Зеленського в НАТО
 • Як президент він нарешті, із запізненням на 2 роки, почав виконувати свій конституційний обов’язок – рухати Україну в НАТО та ЄС. Зобов’язання влади це робити були внесені до Основного Закону за Порошенка.
 • Затримка зближення з НАТО стала однією з причин прикордонної воєнної активізації Росії, яка повірила у свою безкарність.
 • Зеленський нагадує Януковича, який також починав як проросійський політик, а потім в 2013 році несподівано почав рух до Євросоюзу. Але якщо Зеленський, як Янукович, з часом відмовиться від цього курсу – його фіаско буде ще гучнішим.
 • Постійні кавалерійські атаки Зеленського з вимогою негайно надати ПДЧ для України можуть принести шкоду. Якщо Україні прямо відмовлять – цим негайно скористаються противники НАТО, які скажуть, що нас там ніхто не хоче.
Що не так з паризьким вояжем Зеленського?
 • Показово, як Париж і Берлін не поспішали з контактом з Зеленським, навіть попри загострення на кордоні України з РФ. І навіть після розмови на трьох з Путіним. Це тривожний сигнал Києву, адже кратно збільшує ризики, що домовитися про Україну можуть без України.
 • Візит підтвердив, що Зеленського викликали фактично на паризький килим. Від самого початку це був візит одного питання. Як би, зокрема у Макрона, не намагалися акцентувати увагу на “гарні відносини з Києвом”, це не більше, ніж політес.
 • Прикметною стала відсутність згадок про перспективи обіцяного вже два роки Банковою візиту президента Франції в Україну. Це не другорядне питання. Для дипломатії Зеленського витягнути “друга Макрона” в Київ завжди було однією з фішек. Навіть креативні твіти Макрона українською мовою про добрі відносини з Києвом не компенсували відсутність домовленостей про перспективи взаємин.
 • Поганий знак, що не відбулося спільної прес-конференції президентів України і Франції. Йдеться не про банальний пункт у програмі перебування. Це сигнал про те, що виходити Макрону з Зеленським до загалу було ні з чим. Тоді як українська сторона не змогла його переконати для “виступу з Парижа на двох”. Цього вимагали як зміст паризького виклику, так і контекст візиту, передусім безпековий.
 • Сухий звіт по результатах Паризького саміту вказує, що перемовини тривають. Тепер центр уваги зміщується на зустріч політрадників у понеділок. Знак не надихаючий, адже на цьому рівні і раніше не змогли вийти на мирну перспективу із спільним підходом. Після переговорів у Парижі і відсутності «сигналів на трьох» (з Меркель) до Росії, ці перспективи далі примарні. Прогнозую, що у понеділок ввечері ми станемо свідками підсумкової заяви на кшталт «домовилися домовлятися», а Кремль буде бризкати злобою із звинуваченнями в бік Києва. Причому Банкова вдасться до вже традиційних піар-історій про те, якими важкими і виснажливими були перемовини, як агресивно і нахабно себе поводила делегація РФ, і як українська делегація мужньо відстоювала національні інтереси.
 • Домовленість про кластери повертає переговорний процес на етап до «зливу Козака». Це не гарантує успіху українській стороні.
 • Досить недолуго пролунала ініціатива Зеленського про підписання з Фрацією декларації про визнання перспективи членства України в ЄС. Знаючи скептичні настрої Парижа з цього питання, було б логічніше, аби Зеленський представив Макрону перелік успішних реформ, які свідчать про наближення до критеріїв членства в ЄС.
 • Париж досить нервово сприйняв слова Зеленського про те, що Франція «підтримала ідею про надання Україні ПДЧ щодо НАТО».
 • Як підсумок: паризькі перемовини не стали сенсацією чи проривом на шляху відновлення територіальної цілісності України. Зеленський так і не запропонував свого порядку денного щодо Донбасу, рівно як і проігнорував проблему блокування Росією акваторії Чорного моря. Ні Макрон, ані Меркель не підтвердили готовність своїх візитів в Україну, а також промовчали про перспективи своєї участі у саміті Кримської платформи. Чекаємо на зустріч політрадників 19 квітня.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
1 Березня 2021 року - 21:32
Щодо закриття безвізу де-факто
 • Україна перетворюється на ковідне гетто. 
 • ЄС вже обговорює і на порозі прийняття рішення про паспорти вакцинації, без яких буде неможливим в’їхати на територію Євросоюзу.
 • Порошенко добився безвізу, у тому числі завдяки проведенню реформ, а Зеленський втратить безвіз, бо не може забезпечити доступної вакцинації.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
15 Лютого 2021 року - 17:49
Щодо поїздки Зеленського на Донбас з послами G-7
 • Те, що 11 лютого Володимир Зеленський разом з послами і представниками Франції, Німеччини, США, Канади, Великої Британії та Швеції відвідав Донбас – можна було  б лише схвалити, оскільки міжнародні партнери мають бачити реальну ситуацію на Донбасі.
 • Російські окупанти і далі ведуть з Україною війну. Ні Мінськ, ні Париж їм не заважає це робити. Поки Зеленський використовував візит на Донбас як піар-тур, загинуло 2 військових ЗСУ.
 • Марно було очікувати, що Зеленський використає цю поїздку для нових ініціатив по Донбасу – вони так і не прозвучали. 
 • Тим часом режим припинення вогню на практиці не існує:
  - За місяць з 11 січня по 11 лютого 2021 року Україна втратила: й викраденого, 17 поранених і 9 вбитих захисників.
 • На жаль, кожен «вихід в люди» президента Зеленського породжує численні меми та відчуття сорому за державу.
 • Цього разу все було як завжди, і навіть гірше.  Верховний головнокомандувач ЗСУ та президент України виглядав як «зелені чоловічки» – був без будь-яких знаків розрізнення, які ідентифікують його як представника України:  ні державного прапора, ні тризуба на жодному з рукавів його одягу.
 • На фото, наданих самим Офісом президента чітко видно – Зеленський уникає державних символів країни, президентом якої його було обрано. Логічно, коли таких знаків не мають посли країн «Великої сімки», які теж були з Зеленським. Але для глави держави і Верховного головнокомандувача – це ганьба.
 • Цього разу Зеленський відзначився ще однією ганебною заявою. Президент країни, яка веде війну з Росією, публічно, в присутності послів «Великої сімки» оголосив, що війна йде з якимось «сепаратистами», які нібито мають волю зірвати начебто існуюче перемир’я.
Текст скопійовано!