Позиція Скинути теги

Щодо помилок у декларації Артура Герасимова
 • Артур Герасимов самостійно виявив неточності у декларації і звернувся до НАЗК до виходу програми розслідування.
 • У подібній ситуації президент Зеленський так само звернувся до НАЗК з заявою про те, що забув внести 5,2 млн грн доходів від продажу облігацій ОВДП в 2020 році. Кримінального проступку президенту не інкримінували, а рішенням суду наклали штраф. 
 • Якщо НАЗК не буде демонструвати подвійних стандартів – реакція на заяву Герасимова має бути така ж, як на заяву Зеленського.
 • Варто особливо відзначити, що Герасимов купив квартиру в Іспанії ще в 2013 році після багатьох років, коли займався бізнесом, а не політикою.
 • Два роки у 2019 та 2020 рр. Зеленський не декларував свою віллу в Італії. До речі вілла Зеленських на 15 спалень є значно більше квартири Герасимова, (що має лише 4 спальні), і розташована в місті Forte dei Marmi – улюбленому курорті російських олігархів, де наприклад сусідом є Дерипаска.
 • Цікаво, що викриття Герасимова у розслідуванні «Схем» з’явилося після його листа в НАЗК. Це може означати, що державне агентство зливає журналістам.
Щодо вакцинації в Україні
 • Через два місяці вакцинації середня кількість вакцинованих в Україні менше 9 тисяч на добу. У США ж вакцинуюти від 4 до 5 мільйонів в день. Якщо у Зеленського продовжать в такому ж черепашому темпі, то 70% населення не будуть вакциновані ніколи, бо поки дійдуть до останніх, перші вакциновані давно втратять імунітет.
 • Під час марафону Петро Порошенко оприлюднив деталі антиковідного плану Європейської солідарності:
  - Підняття заробітної плати для медиків. В ЄС вважають, що лікарі в 2021 році заслуговують на таку ж повагу та оплату, як заслуговували наші воїни в найважчі роки війни.
  - Комунікацію, роз’яснення необхідності щеплень мають проводити насамперед лікарі, яким довіряють люди. А не публічні особи наближені до влади та владоможці.
  - Ми маємо зараз негайно розпочати програму постковідної реабілітації. Велика кількість українців перехворіла і 70% людей мають серйозні проблеми зі сном, з депресією, з функціонуванням організму, загостренням застарілих хвороб.
  - Ми маємо забезпечити оснащення киснем ліжок, бо головні ліки, яких зараз потребує Україна – це кисень. Я не можу зрозуміти чому мій фонд купує кисневі концентратори за 25 тисяч гривень. І чому на бюджетні кошти міністерство купує до 37-39 тисяч гривень за один? Це є не мародерство? Що ви робите?
  - Негайно розгорнути, побудувати логістику, бо тоді, коли великі обсяги вакцина надійдуть, влада заявить знову, що країна не готова.
  - Потрібне термінове створення потужності з власного українського виробництва вакцини. У ЄС навіть запропонували модель – частину коштів будуть вкладати власники фармакологічних кампаній, частину коштів будуть робити Angel Investa, тобто ангельські інвестиції, але з поверненням, мотивуючи не отриманням прибутку, а благодійністю, а частину коштів – бюджетне кредитування, де ці кредити виробником вакцин будуть повернуті не грошима, а вакцинами.
Про опитування Соцісу – рейтинги партій та кандидатів у президенти
 • Рейтинг партій:
  - Слуга народу – 22,7%
  - ЄС – 20,4%
  - ОПЗЖ - 12%
  - Батьківщина – 10,8%
  - Сила і честь – 6,4%
  - Стратегія Гройсмана – 4,8%
  - Свобода – 3,8%
  - Голос – 3,3%
  - РПЛ – 3,1%
  - Партія Шарія – 1,5%
 • Європейська Солідарність не тільки стала найпопулярнішою опозиційною партією в Україні, але й упритул наблизилася за рейтингом до партії президента. Це підтверджує тренд на розчарування виборців у слугах та бажання знову побачити при владі професіоналів.
 • Влада не справляється з боротьбою із пандемією, не змогла підтримати економіку, не виконала задекларованих обіцянок. Серед виборців наростає розуміння помилки, якої припустилися на виборах в 2019 році під впливом антипорошенківської пропаганди на кошти олігархів і Росії:
  Зеленський – 26,75%
  - Порошенко – 19,6%
  - Тимошенко – 10,1%
  - Бойко – 9,7%
  - Смешко – 7,5%
  - Гройсман – 4,5%
  - Мураєв – 3%
  - Ляшко – 2,7%
  - Разумков – 2,5%
  - Медведчук – 2,2%
 • Порошенко майже удвічі більш популярний за будь-кого з опозиційних кандидатів у президенти, але поки ще відстає від Зеленського. Втім різниця на користь Зеленського близько 7% є меншою, ніж відставання Тимошенко від Порошенка – 9,5%
 • Розрив між Порошенком і Зеленським у другому турі, порівняно із голосуванням у 2019 році, суттєво скоротився. Володимира Зеленського готові підтримати 56,3% від тих, хто визначився і прийде голосувати, Петра Порошенка – 43,7%.
 • Застаріли апеляції до 25% - тепер тих, хто підтримав би опозиційного кандидата вже 43,7%. Невдовзі настане час, коли відбудеться зміна лідера у другому турі.
 • Юрій Бойко у другом турі програє і Зеленському, і Порошенку.
Про спробу підкорити Конституційний суд
 • Сайт Президента: Глава держави утворив конкурсну комісію для відбору кандидатур на посади суддів Конституційного Суду за квотою Президента.
 • Прикметно, що формує конкурсну комісію Андрій Єрмак. Таким чином пропозиція Європейської солідарності створити об’єктивну конкурсну комісію за участі Громадської ради міжнародних експертів (як під час формування Вищого антикорупційного суду) – відкинута.
 • За Порошенка йшли дискусії щодо розширення повноважень ГРМЕ, а тепер міжнародних експертів навіть не планують брати до уваги, про них не повідомляють на сайті президента взагалі.
 • Це ще раз доводить, що атака на Конституційний суд з боку Зеленського не має нічого спільного зі справжньою боротьбою за правосуддя. Насправді - це спроба підкорити Конституційний суд, зробити його слухняним і кишеньковим.
 • Зеленському потрібен такий Конституційний суд, який був у Януковича в 2010 році, коли той скасував конституційну реформу 2004 року. Тепер вони мріють скасувати рішення, про повернення до парламентсько-президентської моделі, що були ухвалені під тиском Євромайдану у лютому 2014 року. Мета – повернутися до моделі абсолютної влади, яку мав Янукович.
Щодо виділення 6,5 млрд грн на вакцину
 • 6,5 млрд грн недостатньо для вакцинації 70% населення. Навіть якщо розраховувати, що це для 28 млн громадян, то вийде, що доза однієї вакцини 8,5 доларів. 
 • А якщо згадати, що одній людині потрібні два щеплення, значить припадає 4,25 долара на людину, а за такою ціною уряд навряд чи щось зможе знайти. Наприклад Pfizer коштує 19 доларів за дозу.
 • Степанов міг навмисно занизити витрати на вакцину, щоб обійтися бюджетом МОЗу переставивши їх з інших витрат. Але насправді вирішення проблеми закупівлі достатньої кількості якісних вакцин вимагає перегляду державного бюджету, що є у виключній компетенції Верховної Ради.
 • Яна Зінкевич: «Фактично ці гроші треба буде відібрати з ліків для діабетиків, з діагностики раку, з лікування ковіду і додаткових виплат для медиків

Варто нагадати, що ЄС збирає підписи для проведення позачергового засідання ВР присвяченого боротьбі з пандемією і зокрема фінансуванню вакцинації.  Наразі зібрано 135 підписів депутатів усіх фракцій, окрім монобільшості, де є заборона на підтримку ініціатив ЄС.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
14 Квітня 2021 року - 21:09
Щодо чуток про порушення кримінальної справи проти А.Деркача
 • Виглядає, що Зеленський почув критику Європейської солідарності і погодився на порушення справи проти  Деркача, якого неодноразово використовував собі на користь:
  В 2019 році - для обгрунтування розпуску парламенту Деркач подав позов до ОАСК, де вирішили, що у ВР немає коаліції.
  - В 2020 році - на підставі плівок Деркача було порушено справу проти Порошенка і Байдена
Текст скопійовано!