Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
11 Вересня 2019 року - 22:20
Щодо блокування закону про імпічмент

Нардепи від "Європейської солідарності" зареєстрували проект постанови про скасування голосування за законопроект про імпічмент.

Закон про імпічмент прийнято з порушенням процедури. ЄС пропонує монобільшості ще раз повернутися до нього, щоб не давати формальних підстав для скасування закону в Конституційному суді.

Україні потрібен діючий закон про імпічмент, але не формальний, який буде скасовано, інакше це лише піаракція, а не виконання програми Зеленського.

Насправді прийнятий закон про імпічмент не спрощує, а значно ускладнює процедуру імпічменту, захищаючи президента. Якщо раніше 337 голосів були потрібні лише на фінальній стадії процедури, то за прийнятим законом вони потрібні також на старті у письмовому вигляді.

 • Зібрати 337 підписів до початку роботи Спеціальної ТСК лише на підставі підозри у злочині президента – це майже неможливо. 
 • Після скасування недоторканності депутатів поставити підпис за початок процедури імпічменту для депутата буде дуже складно.

В законі про імпічмент не регламентовано кількісний склад Спеціальної ТСК, а це може призвести до затягування рішення, наприклад, якщо число членів комісії буде парним і голоси за і проти зможуть розділитись порівну.

 • Затягуванням розгляду загрожує і обов’язок ВР у випадку зауважень КС проголосувати за новий склад Спеціальної ТСК, яка знову має подати свій висновок до КС, а далі цикл може повторюватись.

Принизливим є обов’язок спікера вибачитись перед президентом, якщо в кінці  не знайдеться 337 голосів – це нагадує монархію, а не парламентсько-президентську республіку.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
2 Вересня 2019 року - 17:57
Щодо позиції по зняттю недоторканності №7203

Європейська солідарність підтримує зняття депутатської недоторканності. Саме тому Петро Порошенко двічі подавав відповідні проекти до ВР 8 скликання, а БПП незмінно давала за них найбільшу кількість голосів.

 • Європейська солідарність підтримала зняття недоторканності у 1 читанні 29 серпня 2019 року.

Водночас, Європейська солідарність вважає обов’язковим врахування висновку Венеційської комісії, яка висловила застереження до законопроекту. Україна, має бездоганно виконувати Угоду про асоціацію з Євросоюзом для того, щоб мати перспективу увійти до ЄС.

 • Венеційська комісія написала, що недоторканність належить не депутату, але його виборцям і в країнах з незрілою демократією її скасування може призвести до неправомірного тиску на депутата.

Зміни Конституції мають бути бездоганними, щоб у майбутньому вони не були скасовані. У зв’язку з цим ЄС вимагає проголосувати новий проект змін Конституції і відправити його до Венеційської комісії та в Конституційний суд, щоб потім прийняти його з позитивними висновками.

 • Це некритично затримає зняття недоторканності не більше, ніж на 1 місяць і недоторканність однаково буде знята, якщо не 1 січня, то 1 лютого 2020 року.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
8 Липня 2019 року - 19:08
Щодо саміту Україна-ЄС

ГО “Справа громад” та партія “Європейська солідарність” задоволені, що у комюніке за підсумками саміту Зеленський врахував більшість пропозицій, що були розроблені Порошенком (теза про 4 союзи).

 • Це свідчить про правильність курсу євроінтеграції України, який обрав президент Порошенко. “Європейська солідарність” неодноразово заявляла, що буде підтримувати всі кроки Зеленського, якщо вони будуть спрямовані на євроінтеграцію.

До порядку денного і, можливо, заключних документів саміту потрапили питання, про які домовлявся ще Президент Порошенко:

 • Приєднання України до 4 союзів ЄС;

 • Інвестиції у шельф Азовського моря;

 • Безумовне звільнення росіянами полонених моряків і захоплених суден.

На жаль, випали питання посилення санкцій щодо РФ, зокрема за напад на наших моряків біля Керченської протоки. Адже українська сторона не спромоглася поставити це питання належним чином.

 • Якщо РФ не виконує рішення Міжнародного трибуналу ООН по моряках, це питання має розглядати Рада Безпеки ООН. На жаль, суперечливі сигнали з Києва дезорієнтували наших партнерів. І підготовка до засідання РБ ООН заморожена.

Зустріч Петра Порошенка з Дональдом Туском свідчить, що Євросоюз визнає особливу роль і досягнення Порошенка для зближення України з Європою, а сам Порошенко продовжує мати високий міжнародний авторитет.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
5 Липня 2019 року - 19:33
Відомі українські письменники підтримали ЄС

Дмитро Павличко, Юрій Щербак, Богдан Горинь, Іван Дзюба, Микола Жулинський, Павло Мовчан, Михайло Сидоржевський, Вадим Скуратівській, Олег Чорногуз, Михайло Слабошпицький підписали заяву на підтримку ЄС.

Письменники, не члени ЄС, звертають увагу на численні ознаки повзучого реваншу проросійських антидержавницьких сил усередині країни, і на спроби перегляду міжнародних санкцій проти країни-агресора – Росії.


Особливо небезпечними є намагання знову поділити український народ мовними питаннями – спробами принизити статус української мови як державної, переглянути її правопис, а також заперечити право на автокефалію української православної церкви”, – йдеться у Заяві.


Читай

Справа громад
Глобальна Фейсбук
5 Липня 2019 року - 15:07
Чому ЄС пікетує КСУ, адже Порошенко його сформував?

Чому Порошенко не покарає суддів, щоб люстрацію не скасовували?

Конституційний суд – незалежний від Президента, Уряду та ВР. Складається з 18 суддів, які обираються пожиттєво.

За увесь час президентства Порошенко замінив 4 судді з 18-ти. Це судді:

1. Василь Лемах

2. Володимир Мойсик

3. Сергій Головатий

4. Віктор Колесник

Ще двох суддів було замінено за квотою Верховної Ради. Інші 12 суддів призначені ще за часів Януковича. Оскільки для прийняття рішення потрібно 10 суддів, Порошенко не міг і не може вплинути на жодне рішення КСУ.

• Зеленський також не може гарантувати проходження у КСУ жодного рішення.

З 18 суддів 6 суддів призначає Президент, 6 обирає ВР і 6 обирає Всеукраїнський з’їзд суддів.

• Однак тиск Європейської Солідарності, громадськості та інших партій призвів до відкладення рішення про люстрацію.  

Відомо, що 4 судді, призначені за Порошенка, не підтримують скасування люстрації.

• Не зрозуміло, як голосував колишній народний депутат БЮТ, суддя КСУ  Сергій Сас. Перш ніж Тимошенко або її депутати будуть критикувати КС, вони мають прозвітувати про його позицію.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
4 Липня 2019 року - 19:53
Про три перемоги Європейської солідарності

Європейська Солідарність демонструє на конкретних справах, що можна добиватися результатів:

1. Скасовано реєстрацію Клюєва і Шарія;

2. Не прийняте остаточне рішення КС про скасування люстрації;

3. Радіостанція «Армія-FM» продовжить свою роботу.


ЄС може протистояти реваншу, коли діє разом з громадськістю. У всіх трьох випадках Європейська Солідарність організаційно підтримала протестні настрої у суспільстві.

 • Заклик на Майдан Незалежності протестувати проти реєстрації Клюєва і Шарія підтримав Петро Порошенко і активісти ЄС. 

 • До Національної Ради рятувати «АрміюFM» прийшли активісти Солідарної справи громад. 

 • Під КС були 60 прихильників ЄС, що відгукнулись на партійну ініціативу.

Варто підкреслити, що члени ЦВК, обрані за квотою БПП, не проголосували за реєстрацію кандидатами Шарія та Клюєва і активно переконували колег скасувати це ганебне рішення.

Текст скопійовано!