Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
7 Липня 2020 року - 22:13
Про результати останнього опитування Социс

Порошенко на твердому другому місці. Проросійські кандидати Бойко і Тимошенко серйозно відстали.

 • На відміну від «Рейтингу» та КМІСу, Социс включив виключно основних кандидатів. Наприклад, тут немає Медведчука, як у КМІС, чи Шарія, як у «Рейтингу». Рейтинг Тимошенко може бути вищим на пару відсотків за рахунок села, куди не доходять інтерв’юери.
 • Показники другого туру означають, що у Зеленського зменшується підтримка так званого «другого вибору». Він розчарував виборців, які в першому турі голосували за інших, а в другому за нього. Водночас Порошенко подолав свій антирейтинг і до нього почали повертатися люди, які розібралися де їх обдурили на виборах брехнею проти п’ятого президента.
 • Нас уже не 25%, а понад 34% і це лише початок.
 • Партія «Слуга народу» за рік після позачергових парламентських виборів втратила 16,5%. У липні 2019 за партію Зеленського віддали голоси 43,16%, зараз за неї готові проголосувати 26,6%.
 • Якщо ж брати за точку відліку найвищий рівень підтримки у вересні минулого року (група “Рейтинг”), то підтримка правлячої партії впала практично у 2,5 рази - від 65% у вересні минулого року.
 • Натомість «Європейська Солідарність» наростила підтримку більш ніж у 2,5 рази. Якщо у липні 2019 року партія Порошенка отримала 8,1%, то зараз за неї готові проголосувати 21,3% респондентів.
 • Більш ніж на 5% зріс рейтинг партії «Опозиційна платформа – За життя». Торік за неї віддали голоси 13,05% виборців,  зараз партію Бойка-Медведчука готові підтримати 18,6% опитаних.
 • Очевидною є тенденція перетоку голосів від “слуг” до ОПЗЖ на півдні та сході України, а до “ЄС” - на заході та в центрі. Дезертирство Вакарчука з поля бою фактично поставило хрест на електоральних перспективах як самого Вакарчука, так і “Голосу”.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
2 Липня 2020 року - 17:32
Олександр Турчинов очолить штаб Європеської солідарності
 • Прихід Турчинова до ЄС – це визнання того, що ЄС перетворюється на центр об’єднання найбільш проукраїнських патріотичних політиків.
 • 5 років Турчинов був з Народним фронтом і те, що він долучився до ЄС може стати початком розростання партії до більш широкої опозиційної сили.
 • Турчинов є ефективним партійним менеджером-організатором. Безумовно це посилить позиції партії Порошенка на місцях напередодні місцевих виборів.
 • Порошенко знайшов підхід до українських політиків, які пройшли євромайдан – він повертає довіру. Українські політики усвідомлюють зростання російської загрози, а тому знову прагнуть об’єднуватись.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
24 Червня 2020 року - 22:54
Щодо бездіяльності влади Зеленського в часи стихійного лиха

Із заяви ЄС: «Влада проґавила чергову кризу – масштабне стихійне лихо охопило вже 8 областей України. Зокрема, Івано-Франківська та Чернівецька області потерпають від повені: зруйновано десятки кілометрів доріг, знищено дамби та мости, затоплені десятки сіл, пошкоджено сотні будинків, постраждали домогосподарства тисяч українців. Цілі села залишись відрізаними від цивілізації і наразі покинуті на поталу негоді.»

 • Влада демонструє злочинну недбалість, ігноруючи стихійне лихо, яке зачепило десятки тисяч наших співгромадян. Досі не виділені кошти для боротьби з масштабними повенями, які загрожують всьому регіону.
 • На початку весни Верховна Рада виділила понад 64 мільярди гривень для боротьби з коронавірусною хворобою, однак за три місяці влада використала лише 1% від цієї суми. Натомість, в розпал епідемії вони виділяють десятки мільярдів з фонду протидії коронавірусу начебто «на ремонт доріг».
 • Фракція партії «Європейська Солідарність» вимагає терміново виділити з резервного фонду бюджету кошти  для протидії стихійному лиху у західних областях , ліквідації наслідків повені та надання допомоги громадянам, що потерпіли від стихії.
 • Кошти, які влада безпідставно вилучила з фонду боротьби COVID-19 та передала на «ремонт доріг», мають бути негайно спрямовані у місцеві бюджети для швидкої і ефективної боротьби з повенями.
 • Брак уваги до західних областей України може бути спричинений недостатньо високим рівнем підтримки Зеленського та його партії у західному регіоні. Однак бездіяльність влади не підвищить її популярність серед західняків, а навпаки призведе до подальшого падіння довіри.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
10 Червня 2020 року - 16:15
Щодо пропозиції створення коаліції проукраїнських політичних сил

Із заяви ЄС: «Європейська Солідарність», як головна опозиційна сила, закликає до створення коаліції проукраїнських політичних сил, до глибокої координації зусиль на місцевих виборах. Головне:
- підтримка узгоджених кандидатів на посади міських голів і голів ОТГ

- забезпечити взаємне не поборювання проукраїнських сил в тих областях, де на виборах є загроза з боку п’ятої колони. 

 • Спільними зусиллями маємо мінімізувати результат проросійської ОПЗЖ, і при формуванні більшостей у місцевих радах – залишити цю політичну силу на маргінесі. Задля реалізації цих завдань ми готові до широкої координації зусиль з іншими» 
 • Всі опитування свідчать, що в рейтингу партій Європейська солідарність майже удвічі випереджує найближчу проукраїнську партію «Батьківщина» і, водночас, ЄС незначно відстає від проросійського проекту ОПЗЖ Медведчука.
 • Враховуючи, що з багатьох питань ОПЗЖ голосує спільно з «Слугою народу», підтримуючи найбільш реваншистські кроки, можна сказати, що на місцевих виборах відбуватиметься справжня електоральна битва за Україну. З одного боку Слуги та ОПЗЖ – з іншого ж ЄС хоче сформувати проукраїнську коаліцію політичних сил.
 • Найбільші поступки для створення такої коаліції логічно доведеться робити ЄС, як партії з найвищим рейтингом серед проукраїнського крила. Але ЄС погоджується на співпрацю з усіма і буде узгоджувати кандидатів заради спільно перемоги і західного вектору розвитку України.
 • Ставлення до цієї ініціативи інших партій одразу покаже хто є хто. Час такий, що або ти з проукраїнськими партіями, або з проросійськими – будь-який нейтралітет буде проти України.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
4 Червня 2020 року - 20:53
Щодо збору підписів «Голосом» за відставку Авакова
 • Для реєстрації постанови про недовіру достатньо і одного депутата. А для прийняття відставки недостатньо навіть всіх опозиційних фракцій, що сумарно мають менше 226 місць. Якщо голосів за відставку Авакова не вистачить – пропозиція Голосу призведе до посилення його позицій.
 • В такому разі Аваков отримає підвищену легітимність і буде трактувати невдале голосування як вотум довіри. Так вже було 7 листопада 2017 року, коли постанову №5041 про відставку міністра МВС, яку вніс Сергій Каплін, підтримав лише 31 нардеп. Гра Голосу може призвести не до відставки, а до посилення міністра Авакова
 • Натомість ЄС вимагає відставки всього уряду і ця позиція відверто не подобається Голосу, який голосував за призначення міністра фінансів другого уряду Зеленського. Позиція ЄС виглядає більш чесною, якщо відставка двох міністрів (Авакова і Степанова) – тоді відставка усіх. Відставка – так відставка, стадіон – так стадіон!
 • Голос переплутав хто є його опонентом, бо кидається критикувати не проросійську ОПЗЖ, а Європейську Солідарність. Так і Зеленський переплутав ворогів і замість війни з Путіним веде війну з Порошенком.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
26 Травня 2020 року - 22:30
ЗАЯВА Партії «Європейська Солідарність»

Озброєний до зубів спецназ Державного бюро розслідувань скоїв розбійний напад  на Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара». Це - один із кращих музейних закладів країни. 

Ці держиморди публічно принижували його директора Петра Гончара, довгий час не пропускаючи його до приміщення.

ДБР здійснило спробу викрасти приватну колекцію картин Порошенків, яку родина, провівши презентацію для ЗМІ, виставила для вільного доступу відвідувачів після завершення карантину.

Спецназівці здійснили напад на журналіста і перешкоджали народним депутатам виконувати свої обов’язки.

ДБР не має санкції суду ані на проникнення у приміщення, ані тим більше на арешт колекції.  Вночі чи завтра вони намагатимуться це отримати заднім числом, викручуючи руки суддям.

Адвокати Петра Порошенка дадуть правову оцінку бандитським діям ДБР подадуть відповідні позови та скарги.  Ми вже подали чотири заяви до поліції.

Але політичні висновки очевидні вже зараз.

Після погроз Володимира Зеленського на адресу Петра Порошенка, які минулого тижня пролунали на прес-конференції глави держави, ясно як день, що переслідування п’ятого Президента носять суто політичний характер і відбувається за наказом і тиском Президента шостого.

У прямому ефірі на очах всієї України та всього світу Зеленський прямо вимагав вироку людині, яку вважає своїм конкурентом.  Цілком обгрунтовано міжнародна преса вже провела паралелі між Зеленським та Януковичем, відзначаючи подібний стиль ставлення до опозиції. Це дуже точна паралель.

Головна причина, - намагання влади відволікти увагу людей від власної некомпетентності.  Річниця перебування Зеленського на посаді зайвий раз нагадала країні, що всі свої передвиборчі обіцянки він провалив. 

З пікового моменту у вересні минулого року рейтинг влади обвалився майже вдвічі. Якщо технологи «Слуг» рекомендують поправити його кримінальним переслідуванням попередників, то їхні розрахунки хибні.  "Злочини Порошенка" - такі ж міфічні, як і "досягнення Зеленського": про них багато хто говорить, але знайти  те, чого нема – неможливо. 

Показово, за рік бурхливих  детективних розшуків  "зелені шерлоки холмси" не знайшли нічого кримінального в президентській діяльності Порошенка і не виявили жодних підстав пред'явити підозру. Тому найсвіжіша сфабрикована кримінальна справа стосується вже допрезидентського періоду, а надалі, очевидно, візьмуться за юність та дитинство. Чи законно він пішов до школи.

У бездарної влади здають слабкі нерви: до кінця їхньої другої весни залишилося лише п’ять днів.  І настав час не з попередників питати, а самим відповідати за власні дії, в тому числі і корупційні, старанно ігноровані правоохоронними органами.

«Європейська Солідарність» вимагає від Володимира Зеленського негайно повернутися у правове конституційні поле, припинити використання правоохоронної системи для полювання на опозицію, припинити знищення стратегічного партнерства України із західними партнерами, і врешті решт почати робити для держави щось більш предметне, аніж низькопробні видовища. 

Текст скопійовано!