Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
16 Квітня 2021 року - 22:22
Про 117 тис вакцин Pfizer за програмою Covax
 • Можна подякувати програмі Covax, допомога якої є надзвичайно потрібною в Україні. Але немає за що дякувати українському уряду, який влаштував пишну піаракцію. Наразі уряд зміг привести до України сумарно лише 817 тисяч доз вакцин трьох типів. Цього вистачає для вакцинації 408 500 громадян – 0,95% населення України.
  - 23 лютого в Україну прибула індійська вакцина CoviShield – 500 000 доз;
  - 25 березня в Україну прибула китайська вакцина CoronaVac – 200 000 доз;
 • Вакцинація фактично залишається проваленою – вакцина недоступна для 99% українців. Навіть такі бідні країни як Бангладеш вакцинували більше 5 млн людей. В Україні повністю вакциновано лише 5 осіб, а першу дозу отримали 0,432815 млн.
 • Сьогоднішня заява Центру Громадського Здоров’я про плани до кінця року вакцинувати лише 20% українців є капітуляцією перед пандемією. Імунітент після щеплення зберігається лише півроку і з такими темпами вірус не буде подоланий, а вакциновані почнуть хворіти.
 • НБУ вважає, що низький темп вакцинації створює небезпеки для економіки України.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
16 Квітня 2021 року - 22:18
За результатами РНБО Зеленський заявив, що розробить закон про олігархів
 • Ідея закону про олігархів – політтехнологічний трюк, який дозволить владі пояснити низьку ефективність своєї роботи і при цьому завдати удару по опозиції.
 • Навіть перед лицем реальної загрози нового нападу із Росії Зеленський продовжує використовувати РНБО для піару.
 • Олігархом є крупний бізнесмен, який використовує владу та ЗМІ для особистого збагачення. Цілком очевидно, що у Зеленського спробують записати до олігархів Петра Порошенка, який ніколи не був помічений у оборудках з державним бюджетом.
 • Кондитерська фірма Roshen сформувалася і виросла без допомоги держави і навіть всупереч тиску на неї. Для виробництва цукерок і шоколаду не були потрібні державні замовлення.
 • Саме Порошенко першим кинув виклик олігархату. Найбільш яскравою сторінкою справжньої деолігархізації в історії України стала:
  -  націоналізація Приватбанку, 
  - зміна менеджера Укрнафти,
  - злам схем у енергетиці, на яких наживалися олігархи Коломойський та Ахметов.
 • Після приходу до влади Зеленського, виборчу кампанію якого профінансував Коломойський, олігархи навпаки відновили схеми і стали багатшими. Журнал «Фокус», який кожен рік оцінює статки найбагатших українців дає таку статистику:
За рейтингами «Фокус»

2013 рік

2018 рік

2020 рік

Рінат Ахметов

14,871 млрд дол

3,1 млрд дол

7,285 млрд дол

Ігор Коломойський

3,398 млрд дол

1,6 млрд дол

1,152 млрд дол

Віктор Пінчук

2,187 млрд дол

1,4 млрд дол

2,416 млрд дол

Віктор Медведчук

0,270 млрд дол

0,055 млрд дол

1,184 млрд дол

 • Деяке збідніння Коломойського сталося через американські санкції та арешт частини власності у США. Натомість після перемоги Зеленського в Україні Коломойський одразу ж отримав реальний фінансовий виграш:
 • Найбільше отримав спонсор виборчої кампанії Зеленського - Коломойський:

- 04.11.2019 - Північний апеляційний госпсуд Києва “списав” з Коломойського борг ПриватБанку на 7,5 мільярда грн.
- 13.04.2020 - "Укрнафта", співвласником якої є Коломойський, 13 квітня закінчила процес підписання мирових угод з 5 компаніями, наближеними до групи "Приват", яким у 2015 році безоплатно передала сиру нафту на 7,6 мільярди.
- За оцінками Еnkorr, "Укрнафта" відмовилася від вимог на близько 1,74 млрд грн відсотків та інфляційних.
- 04.06.2020 - Центренерго перетворилося з прибуткового підприємства у збиткове, як тільки ним заволодів Коломойський. За 2019 рік Фонд держмайна оцінює чистий Центренерго" мінус 2 млрд грн. Тим часом у 2017 році Центренерго мало чистий прибуток до 1 млрд 891,063 млн грн.

Санкції США і виступ Байдена
 • Виступ Джозефа Байдена про санкції насправді був дошкульним ударом по самолюбству Путіна. Введені санкції стануть дошкульними з часом, але вони принизливі для Росії.
 • Американським компаніям заборонили купувати російські облігації і в результаті відбулося падіння курсу рубля. Це означає, що власники російських облігацій кинулися їх продавати, а російська економіка виявилась залежною від цих грошей.
 • Важливим стало оголошення надзвичайного стану в США, який серед іншого Байден обгрунтував небезпекою для союзників США. І хоч Україна прямо названа не була для Путіна прозвучало все очевидно.
 • Звичайно ж США і Росія не дійдуть у цій ескалації до краю, усвідомлюючи, що обидві є власниками найбільших ядерних арсеналів у світі. Однак в перекладі з дипломатичної на захист України майже розпочалася нова холодна війна.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
16 Квітня 2021 року - 22:11
Петра Порошенка вважають найбільш близьким до ідеального образу політика
 • Дослідницька агенція Fama з’ясувала які саме характеристики політичних лідерів є важливими для виборців та сформувала образ “ідеального” для сучасної України політика національного та локального рівнів. 
 • До топ-10 постатей, яких респонденти вважають найбільш близькими до образу ідеального політика [названих без підказки], належать: 
  - Богдан Хмельницький, 
  - Тарас Шевченко, 
  - В’ячеслав Чорновіл, 
  - Михайло Грушевський, 
  - Іосіф Сталін,
  - Анґела Меркель, 
  - Пьотр І, 
  - Іван Мазепа,
  - Ярослав Мудрий, 
  - Степан Бандера.
 • Найближче до описаних ідеальних образів політика виявився Петро Порошенко [17 % від усіх згадок]. На далі йдуть Володимир Зеленський [~15 %], Юрій Бойко [~11 %], Юлія Тимошенко [~8 %], Ігор Смешко [~5 %], Віктор Медведчук [~4 %], Володимир Гройсман [~3 %], Олег Ляшко [~3 %].
 • Петро Порошенко займає перше місце як політик, який найближчий до ідеального, в трьох макрорегіонах: на Заході (Петро Порошенко - 28 %, Володимир Зеленський - 7%); Півночі (Петро Порошенко - 17 %, Володимир Зеленський - 13%) та Центрі (Петро Порошенко -18%, Володимир Зеленський - 15%). На Сході Петро Порошенко займає другу позицію - 14 % (Володимир Зеленський - 21%).
Справа громад
Глобальна Фейсбук
15 Квітня 2021 року - 21:05
Щодо зміни планів США – два кораблі не будуть заходити у Чорне море.
 • Як не раз нагадував Петро Порошенко - крім нашої армії ніхто нас не захистить. Потрібно розвивати і модернізувати озброєння наших військових. Зокрема найголовнішою проблемою зараз є зупинка фінансування Державного Оборонного Замовлення (ДОЗ), через яку Міноборони не може проводити закупівлі.
 • Окрім поточних закупівель, яку зупинені, є цілий ряд проблем, які знижують обороздатність:
 • До війська передано ракетний комплекс «Нептун», але не закуплені ракети до нього. На озброєння прийнято розроблену за Порошенка високоточну систему залпового вогню «Вільха», але в 2020 році не закупили достатній боєкомпект, та таке інше.
 • Захід у Чорне море кораблів США мав символічний характер, адже за дальністю їхніх «томагавків» (2,5 тис км) вони і так можуть покриваюти всю акваторію Чорного моря з Середземного моря.
 • Зрештою, якщо відмова заходити у Чорне море есмінців США призведе до зменшення ескалації, - значить однією загрозою такого походу мети вже досягнуто.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
15 Квітня 2021 року - 21:03
США анонсували нові санкції проти Росії
 • Під санкції потраплять від 20 до 30 компаній та 10 фізичних осіб. Американським банкам заборонять кредитувати державний борг Росії, купуючи її облігації на світових ринках.
 • Формально причина санкцій – втручання у вибори в США та змова з талібами для атаки на американські об’єкти в Афганістані. 
 • Однак санкції можуть бути введені саме зараз, коли Росія наростила кількість військ на кордонах України і це корисно для зменшення можливостей Росії.
 • На тлі новини про нові санкції рубль уже впав відносно долара та євро. Лише загроза санкцій примусила росіян уже терпіти збитки.
Текст скопійовано!