Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
4 Червня 2020 року - 21:49
Щодо розслідування корупції в Центренерго

Фірми, пов’язані з Ігорем Коломойським, за півроку заробили понад 4 мільярди гривень на продажі вугілля та газу державній компанії "Центренерго", продаючи сировину за цінами, подекуди вищими за ринкові. Про це йдеться в розслідуванні журналістів програми "Схеми: корупція в деталях".

 • Центренерго перетворилося з прибуткового підприємства у збиткове, як тільки ним заволодів Коломойський. За 2019 рік Фонд держмайна оцінює чистий прибуток "Центренерго" в мінус 2 млрд грн. Тим часом у 2017 році Центренерго мав чистий прибуток до 1 млрд 891,063 млн грн.
 • Раніше вважали, що причина раптової збитковості "Центренерго" у знижках на продаж електроенергії для Нікопольського та Запорізького феросплавних заводів, як контролює група Приват.
 • Розслідування «Схем» показало, що і сировина для виробництва електроенергії поставлялася фірмами, причетними до олігарха, за завищеними цінами.

Провладні ЗМІ активно просувають міф, що нове керівництво країни є незалежним від олігарха та некорумпованим. Але це не так. Провернути оборудку на 4 млрд грн було б неможливим без згоди президента Зеленського і його патронування цій справі.

 • НАБУ мало б розпочати розслідування, якщо не проти президента, то проти олігарха та його «бізнесу», який вимиває кошти з держави, адже "Центренерго" є акціонерним підприємством, де 78,29% акцій належить уряду.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
4 Червня 2020 року - 21:45
У Зеленського просувають на посади міністрів екс-регіоналів
 • Міністром освіти і науки хочуть обрати «регіонала» Сергія Шкарлета, одного з соратників одіозного Дмитра Табачника:
  - Шкарлет відомий своїм неприйняттям Помаранчевої революції і Євромайдану.
  - Виступав проти ЗНО -  однієї з найуспішніших реформ, що привела до усунення мільярдних корупційних схем в системі освіти.
 • На міністра навколишнього середовища і природніх ресурсів кандидує Роман Абрамовський, колишній помічник народного депутата від Партії регіонів Олександра Бобкова, відомого сепаратиста, який пізніше командував ротою т.зв. «пятнашки» у сепаратистів.
 • Абрамовський також не відрізняється патріотизмом, його звинувачували у зв’язках з ДНР. На посаду міністра він був пролобійований ще одним представником проросійської групи в Офісі Президента - помічником президента Зеленського Сергієм Шефіром.  
 • Команда Зеленського і далі шукає «нові обличчя» серед старих януковичівських корумпованих кадрів, які вже показали свої обличчя при Януковичу, Азарову, Табачнику.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
4 Червня 2020 року - 21:39
Про програму діяльності Уряду
 •  Програма поділена на два періоди реалізації: короткостроковий період (під час пандемії) та  довгостроковий період (період пост-пандемії). Проблема в тому, що вона не містить будь-якої практичної інформації, тому не зрозуміло, за якими критеріями оцінювати можливість її реалізації.
 • Відсутність показників у «програмі» пов’язана з провальною роботою попереднього уряду: позитивних змін не відбулось, і, вказавши реальні результати, Шмигаль змушений був би критикувати Гончарука та Зеленського.

Основним пріоритетом зазначено створення нових робочих місць, але в програмі посоромились повторити побрехеньку свого прем’єра про 500 тисяч нових робочих місць у травні – травень уже пройшов.

 • Серед короткострокових пріоритетів зазначено секвестр, який закамуфлювали під «перегляд Державного бюджету України на 2020 рік для посилення соціального захисту та підтримки економіки».
 • Надання кредитної підтримки малому та середньому бізнесу, який зазнав втрат внаслідок карантинних заходів – теж профанація. Як банки не хочуть це робити, видно з розмови Зеленського з директором Укрексімбанку.
 • Підтримка вітчизняного промислового виробника, в тому числі шляхом здійснення державного замовлення та державних закупівель? Фінансування такого замовлення вкрай сумнівне у бюджеті на це немає грошей.
 • Застосування фіскальних та інших інструментів для зменшення навантаження на бізнес в умовах форс-мажору? Звучить гарно, але на практиці приймаються закони, що роблять податковий тиск більш жорстким, такі як законопроект №1210.

Залучення до активного економічного життя країни громадян України, які повернулись після тривалого перебування за кордоном? Тепер зрозуміло, чому їх намагаються не випускати з країни.

 • Програма уряду запізнилася – її потрібно було презентувати в день обрання нового прем’єра.
 • Також зрозуміло, що цей документ є формальним. Бо насправді прем’єром в країні є президент Зеленський, як і кожним міністром. Він постійно виходить за межі своїх повноважень і втручається у роботу уряду. Президент несе всю відповідальність за роботу Уряду.
 • Верховна Рада схвалила програму попереднього першого уряду Зеленського 04.10.2019 року. Програму доповідав Олексій Гончарук, (про що вже всі забулись), і обіцяв 40% зростання економіки за 5 років. Формально це давало імунітет до відставки на рік, але Зеленський захотів і прем’єр пішов за власним бажанням на початку березня 2020 року.
 • Прем’єр уряду №2 Зеленського є казкарем і не поступається попереднику – вже на початку квітня Шмигаль урочисто проголосив, що у травні уряд забезпечить 500 тисяч нових робочих місць. У теперішній програмі уряду про цю невиконану обіцянку ні слова.
 • Навіть фракція президента «Слуга народу» не захотіла підтримувати програму уряду, відправивши її на доопрацювання. Насправді це означає відхилення програми, але якби рішення ВР звучало саме так – уряд повинен був би піти у відставку.


Справа громад
Глобальна Фейсбук
4 Червня 2020 року - 21:33
Зеленський демонстративно порушив закон у кав’ярні Хмельницького
 • Президент демонстративно порушив Закон, проігнорував карантинні обмеження. Відтак зростання захворюваності на коронавірус  - цілком на сумлінні Зеленського, що показав приклад не дотримання карантину.
 • Це казус ресторану «Велюр» нардепа Тищенка, який продовжував працювати тоді, коли всі закрилися і несли збитки.
 • Поліція могла б допомогти іміджу свого міністра, якби оштрафувала всіх, хто порушував карантин, включно з президентом.
 • Зеленський обіцяв, що у випадку порушення Закону складе повноваження – нажаль і ця обіцянка ним не виконується.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
4 Червня 2020 року - 21:30
Уряд в меморандумі з МВФ взяв зобов'язання атакувати ФОПи
 • МВФ вибив з уряду рішення притиснути ФОПів. Власне, Фонд цього давно хотів, але за Порошенка уряд відбивав такі вимоги. Тепер, коли керує президент Зеленський, уряд виявляється більш поступливим.
 • Журналісти, рекламісти, піарники, дизайнери, репетитори та багато інших ФОПів з 2021 року  мають облікувати щодня готівкові надходження через РРО смартфона або через касові апарати. Виявляється це була вимога МВФ.
 • Не можна виключати, що згодом якийсь уряд Зеленського повністю ліквідує спрощену систему оподаткування, або серйозно обмежить коло тих, хто зможе скористатися єдиним податком.
 • Цитата: "У Кабміні нагадують, що з 2021 року фізособи-підприємці на спрощеному режимі зобов'язані будуть використовувати касові апарати. Держава перевірить підприємців на предмет зловживання спрощеним режимом і розраховує, що багато представників бізнесу почнуть платити більше податків.

Очевидно, що вже в податкових змінах на наступний рік буде нова атака на ФОПи

Справа громад
Глобальна Фейсбук
4 Червня 2020 року - 21:27
Щодо переговорів у Берліні
 • У Берліні міністр МЗС заявив по суті про зміну офіційної позиції - Україна готова до "особливого статусу", а не лише до "особливого порядку самоврядування" окупованих територій.
 • Зрозуміло, що Дмитро Кулеба говорив не від власного імені – він отримав такий мандат від президента Зеленського.
 • Це можна трактувати, що у Зеленського готові до збереження ДНР і ЛНР з їхніми "парламентами", "урядами" і "президентами" у складі України. Таким є зміст «особливого статусу», однак це вимагає змін Конституції.
 • Можна не сумніватися, що це російський сценарій і переступ червоної лінії – в Україну хочуть запхати автономне утворення, що означатиме федералізацію і вето на західний вектор розвитку.
 • У Зеленського пішли не по тому шляху. Насправді треба посилювати активність у ТКГ та нормандському форматі – вимагати реакції на обстріли у зонах відведення.
 • Небезпечним є залучення до переговорів мешканців окупованих територій. З українського боку – це шлях до визнання запрошених Росією маріонеткових ЛНР та ДНР. Переговори мають бути саме з Росією, а не з їхніми сателітами.
Текст скопійовано!