Позиція Скинути теги

Справа громад
Глобальна Фейсбук
30 Вересня 2019 року - 18:46
Чи тиснув Байден на Порошенка?

Як відомо Джо Байден заявляє в США, що це він домігся відставки генпрокурора України В. Шокіна, погрожуючи зупинкою американської допомоги – урядових гарантій на 1 млрд дол.

Рішення про відставку Шокіна приймалося винятково з внутрішніх українських міркувань. Це сталося під тиском не віце-президента Байдена, а під тиском активістів, громадських організацій, низки політичних партій, що доходили до булінгу.  Одні звинувачували його у недостатньому проведенні реформ, інші були невдоволені, бо їх депутатів впіймали на хабарі.

За відставку проголосувало понад 2/3 депутатів Верховної Ради, включно з опозицією. Звичайно Байден може приписувати собі заслуги, яких немає – політики у всіх країнах люблять перебільшувати власну роль.

 • За Порошенка Україна не піддавалася зовнішньому тиску. Якби це було інакше, президент Трамп легко б домігся поновлення справи проти сина Байдена раніше і йому б не потрібно було про це говорити з Володимиром Зеленським тепер.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
30 Вересня 2019 року - 18:42
Стане краще жити в Україні, окупація закінчиться?

В інтерв’ю УП Євген Головаха вчергове повторив міф, згідно якого мешканці окупованих територій самі попросяться до України через зростання рівня життя.

Це шкідливий міф, який не відповідає дійсності і має коріння у російській пропаганді.

Є багато прикладів у світі, коли одна нація розділена через окупацію або політично не поспішає об’єднуватися, незважаючи на те, що інша частина країни живе набагато краще.

 • Південна і Північна Корея. Південна Корея має у декілька разів вище рівень життя у порівняні з комуністичною Північчю, де люди потерпають від недоїдання. Однак північні корейці не просяться на Південь і проводять маніфестацій.
 • Окупована Туреччиною північна частина Кіпру живе значно скромніше своїх сусідів, що стали частиною ЄС. Однак присутність турецьких військових не сприяє народному рухові за об’єднання Кіпру.
 • Німецька демократична республіка, по суті окупована СРСР, мала нижче рівень життя, ніж німці у ФРН, але об’єднання стало можливим лише з дозволу Горбачову, коли Союз ослаб.

Якщо припустити свободу волі українців в ОРДЛО та Криму, які можуть «попроситися» до України, то неминуче слід припустити, що вони відділились самостійно, з власної волі, а не через окупантів з Росії.

 • Це найкращий доказ, що даний міф має приховане російське коріння, де намагаються нав’язати погляд, що в Україні відбувається громадянська війна.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
30 Вересня 2019 року - 18:40
Які будуть наслідки падіння курсу долара до гривні?

Гривня залишається стабільною з 2016 року, практично не змінюючись в ціні – це результат відновлення економіки, якого було досягнуто урядом та НБУ за Порошенка.

Причиною теперішнього зростання курсу гривні став продаж ОВДП. Так і не зумівши домовитись про дешевий кредит з МВФ, уряд активно продає облігації у гривнях, обіцяючи 16-18% річних.

 • За неповний 2019 рік Мінфін наростив борг по ОВДП на 63 млрд 283 млн грн. Варто відзначити, що це дуже дорогі борги, бо вже через 2 роки Україні доведеться їх повернути під високі відсотки.

Переважно покупцями ОВДП є іноземці, які продають валюту на внутрішньому ринку, створюючи її надлишок, що веде до підвищення курсу гривні.

 • Однак як тільки настане час, коли ці борги доведеться віддавати – виникне такий само ажіотажний попит на іноземну валюту, що може обвалити курс гривні.

Корупційна складова у тому, що зростання курсу гривні не супроводжується падінням цін на бензин. Антимонопольний комітет крізь пальці спостерігає, як А-95 піднявся від 1 євро за літр до 1,24 євро за літр, зрівнявшись з ціною в багатих країнах ЄС.

 • Великою часткою ринку роздрібної торгівлі володіє Ігор Коломойський, який отримує від зростання курсу гривні найбільший гешефт. Водночас, коли курс гривні падав на АЗС зростала ціна, пояснюючи, що бензин здебільшого купується за валюту.
Справа громад
Глобальна Фейсбук
30 Вересня 2019 року - 18:37
Скандал біля мінори, жодного дня без зашквару уЗеленського

Те, що Зеленський не прийшов в День пам’яті розстрілів у Бабиному Яру помітили не лише в Україні. Це виглядало як зневага до пам’яті загиблих людей.

 • Враження нещирості президента посилила штучна фотосесія, яку йому пізніше влаштували біля радянського меморіалу загиблим.

Зеленський поводить себе, як ведмідь у посудній лавці - складається враження, що він вирішив пересваритись з усіма крім Росії, ображаючи навіть Ізраїль та національність до якої належать його батьки.

Було б по-людськи, якби Зеленський вибачився, але схоже він не вміє вибачатись та визнавати свої помилки.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
30 Вересня 2019 року - 13:49
Порошенко подякував Меркель за допомогу

Петро Порошенко в четвер спростував критику Німеччини його наступником Володимиром Зеленським та президентом США Дональдом Трампом, який заявив, що Берлін не зробив достатньо, щоб допомогти захистити Україну проти Росії. Про це пише європейське видання Politico.eu.

Порошенко заявив, що санкції, які карають Росію за її військову агресію в Україні, були б неможливі без допомоги канцлера Ангели Меркель, а також президента Франції Франсуа Олланда та його наступника Еммануеля Макрона.

"Підтримка, яку надав ЄС, безпрецедентна", – написав Порошенко.

Справа громад
Глобальна Фейсбук
30 Вересня 2019 року - 13:48
Щодо заяви Джуліані про втручання у вибори в США

Твітер Джуліані: «Урок для тих, у кого є чесність. Не робіть звинувачення, ґрунтуючись на чистих чутках. Колись я не представив обвинувачення Україні в незаконному впливі на вибори 2016 року, але у мене були прямі свідки, відеокасети і компрометуючі документи, щоб це довести. Дивіться і чекайте!» 

Під час виборчої кампанії в США Сергій Лещенко активно критикував начальника штабу Трампа – політтехнолога Пола Манафорта. За заявою Лещенка про «амбарну книгу Партії регіонів» НАБУ порушило одну з перших кримінальних справ, яка так і не була доведена до суду.

 • Зрештою Лещенку вдалося добитися відставки Манафорта з штабу Трампа після чого український політик заявив у себе в блозі: «Амбарная книга Партии регионов спасла мир. Манафорт, кормившийся из рук Януковича, уходит с позором. Думаю после такого удара Трамп уже не оправится».
 • Пізніше з’явилася інформація, що «амбарна книга» була фальсифікована і справу тихенько засунули у довгий ящик. Директор НАБУ Артем Ситник, який разом з Сергієм Лещенком активно консультувалися з послом США Мері Йованович, наразі утримується від коментарів.

Україна не повинна втрачатися в американську внутрішню політику. Дозволяючи себе використати Сергій Лещенко і Артем Ситник підводять власну країну, тим більше, що моральних гальм, що притаманні американським політикам, у них немає.

 • Чим далі буде розвиватися скандал запущений необачною розмовою Зеленського з Трампом, тим гіршим ставатиме ставлення до України в США, де будуть витягувати все нові подробиці протистояння демократів і республіканців за допомогою українців.
Текст скопійовано!