#ПідручникГО: про учасників

Справа Громад
16 травня 2019 року - 12:50
3386

Структура членства у ГО «Справа громад» є максимально простою. Звичайно, деякі романтично налаштовані натури пропонували ввести ритуал присяги на крові, систему лож і таємних знаків, щоб впізнавати своїх у темряві. Коротку і бурхливу дискусію припинив Верховний Магістр, і ми домовилися просто видавати членам значки. Але це не точно.

Загалом, дотичні до нашої ГО громадяни поділяються на дві категорії: прихильники і учасники/активісти.

Прихильники – це ті, хто словом і ділом допомагає «Справі громад», але без формалізації стосунків. Це може бути поширення матеріалів, голосування на сайті, участь у дискусіях (переважно у якості слухача) та безліч інших корисних справ. Прихильник отримує персональним кабінет на сайті з базовим фунціоналом та необмежене поле для реалізації своїх суспільно корисних ідей. Якщо ви раптом відчуєте спонтанне імпульс до громадської активності, але не знаєте, куди саме спрямувати енергію –  ми тут, до ваших послуг.

Учасник ГО – це людина, яка приймає зважене рішення увійти до лав організації. Учасником ГО можуть  бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, у віці від 16 років, які визнають Статут ГО та сприяють   досягненню мети і завдань ГО.

Прийом у членство проводиться на підставі особистої заяви та рекомендації дійсного члена ГО. Іншими словами, за вас має хтось поручитися. Якщо ж поручителя немає, вашу заяву передадуть на розгляд спеціальній комісії, яка прошерстить ваші пости у соцмережах,  знайде спільних сусідів і родичів, дослідить кредитну історію та кримінальне минуле… Коротше, за місяць впораються і винесуть рішення.

(Note. Заяву та рекомендацію можна надіслати в електронному вигляді через сайт, для цього не обов’язково їхати в Україну з Австралії.*)

(* Але можна і приїхати, якщо хочеться.)

Участь у ГО надає певні привілеї: це особистий кабінет з розширеними можливостями, право ініціювати та брати участь у місцевих, територіальних проектах, участь у групах ГО у якості експертів, створення територіальних осередків та ін.

Разом з тим, права урівноважуються  обов’язками.

Учасник ГО зобов’язується дотримуватися нашого Кодексу етики, виконувати рішення Керівних органів ГО, а також платити внески (150 грн. на квартал, пенсіонери 30 грн., студенти 75 грн., молодь від 16 до 18 років безкоштовно).

Для дійсних учасників передбачена цікава опція – статус «Публічного активіста». Якщо комусь здається, що у нього занадто спокійне і розмірене життя, він або вона може з’їсти червону таблетку натиснути на кнопку.

Подаючи заявку на публічність, ви підписуєтеся на нашу діяльність  у максимально повному обсязі. Ви можете зібрати та очолити експертну групу, взяти участь у виборах, увійти до керівного органу ГО. Хтось більш цинічний сказав би, що Публічний активіст продає душу «Справі громад», але це, звичайно ж, не так.

Публічні активісти - це фігури з бездоганною репутацією та величезним соціальним капіталом, безумовні авторитети національного масштабу. Публічними активістами можуть бути як лідери громадської думки, залучені зі сторони, так і «низові» учасники, які проявили себе у роботі. Це своєрідний «соціальний ліфт» ГО, який, враховуючи плани та амбіції організації, може вивезти активіста на високий кар’єрний рівень.

І наостанок – питання виходу з ГО. Тут ми відповідально заявляємо, що вихід з організації є.

Чи була ця стаття цікавою для вас?
1 Ні