#ПідручникГО: про осередки

Справа Громад
18 травня 2019 року - 18:50
4090

З одної ягоди немає вигоди. Один гусак поля не витопче. Одним пальцем і голки не вдержиш. Ну, ви зрозуміли. Ще наші мудрі предки постановили, що деякі речі треба робити на самоті – наприклад, ходити до сповіді, а от воювати, будувати і святкувати потрібно у громаді. 

ГО «Справа громад» підтримує природну схильність своїх учасників до реалізації колективних проектів і надає для цього ряд інструментів. За великим рахунком, наш сайт – це всеукраїнська ресурсна платформа, що дозволяє шукати однодумців або людей з потрібною компетенцією за тематичним та територіальним принципом. 

Одним із таких інструментів є територіальний осередок (ТО) – неформальне об’єднання учасників, які кооперуються для досягнення певної мети. Це може бути короткий практичний проект – наприклад, ліквідація стихійного звалища, отримання гранту на будівництво спортивного майданчика або захист архітектурної пам’ятки. Це може бути довгострокова програма, наприклад, серія тематичних тренінгів для місцевих студентів, збір благодійної допомоги для сиротинця або моніторинг роботи комунальних служб. 

ТО не потребує окремої реєстрації; його члени мають право входити до наглядових рад при місцевих органах влади як представники нашої організації. Осередок може складатися з трьох і більше учасників (до 100), які на загальних зборах обирають з-поміж себе керівника. Кожен осередок укладає прямий договір із нашим Правлінням, після чого йому присвоюється власний унікальний ідентифікаційний код. 

Підставою для створення ТО є письмові заяви учасників, які можна подавати через функціонал сайту. Після укладення договору ТО має право використовувати логотипи і символіку «Справи громад», отримує інформацію про інші групи і проекти подібної спрямованості, а також доступ до широкої довідкової та ресурсної бази. Іншими словами, якщо, наприклад, міська влада не спромоглася залатати яму на проспекті, у якій щороку гинуть сотні дисків і стійок, ви отримаєте чіткий алгоритм дій, дізнаєтеся, до кого звертатися і що робити, а також приклади успішного латання ям у інших областях. Те саме стосується боротьби з нечесними забудовниками, контролю витрат бюджетних коштів, виявлення корупціонерів на місцевому рівні та сотень, тисяч інших питань, з якими стикаються наші активісти на місцях. 

Важливою місією територіальних осередків є формування кадрового резерву для участі у місцевих виборах. Активності ТО – це гарний стартовий майданчик, який дає змогу заявити про себе і проявити здорові амбіції. Тим більше, «Справа громад» забезпечує максимальний інформаційний та PR супровід нашим акціям. Учасники ТО мають право давати інтерв’ю та коментарі ЗМІ як представники нашої організації, пропагувати свої цілі, привертати увагу громадськості до своїх проектів, просувати їх у соцмережах, рекрутувати нових членів. Учасники ТО зобов’язані поважати наш Статут, ідеологічні принципи, а також інформувати Керівні органи ГО про свою роботу.

Важливе обмеження свободи дій ТО – не рекомендується переманювати учасників з інших територіальних осередків. Ні, навіть якщо дуже хочеться. І навіть якщо виявилося, що ви сусіди по дачі. І навіть якщо у вас один мангал на двох – відкушувати від чужих осередків не треба. 

Натомість треба укладати союзи і створювати об’єднання. Регламент «Справи громад» дозволяє формувати Асоціації територіальних громад (АТГ), які мають значно ширші права і можливості, ніж індивідуальні ТО. 

Детальну інформацію про АТГ дивіться у наступному дописі.     

Чи була ця стаття цікавою для вас?
0 Ні