Не нашкодити

Віталій Гайдукевич
21 січня 2020 року - 14:10
487


Консерватори віддавна заперечували нівелювання ролі держави загалом і зокрема її важливої участі в регулюванні соціально-економічних процесів, перетворення її на «нічного сторожа», як того вимагали ліберали.

Держава разом з елітою — ключовий фактор реалізації програми консервативного бачення світу. Саме вона має виступати формою захисту нації від зовнішніх викликів, збалансування соціально-економічних інтересів різних соціальних верств та обмеження апетитів тих індивідуальних гравців, які намагаються поставити свої інтереси вище суспільних усередині країни. ...

...неприпустимим для консерваторів завжди вважався і перехід державою меж особистого простору людини, якщо в тому немає життєвої необхідності заради виживання нації чи збереження можливості успішного державного розвитку. Тоталітаризм у будь-яких проявах був антагоністом консерватизму - крайність, яка виключає свободу.

Консерватизм завжди виходив із того, що нерівність — природна й необхідна умова існування людського суспільства, закономірність розвитку цивілізації. Справжня соціальна справедливість не може означати соціальну рівність, оскільки остання є несправедливістю. ...

За специфічних українських постколоніальних умов держава має відігравати провідну роль у завершенні деколонізації та недопущенні потрапляння України в альтернативні форми неоколоніальної залежності. Ліберальний підхід до ролі держави в нашому випадку категорично неприйнятний і навіть критично небезпечний для долі нації.

докладніше тут: https://tyzhden.ua/Politics/228973…Чи була ця стаття цікавою для вас?
0 Ні